Rozbudowa kanalizacji w Bielsku-BiałejZakończyła się ważna dla mieszkańców Bielska-Białej inwestycja związana z kanalizacją. Prawie 18 tys. mieszkańców Bielska-Białej i okolic otrzymało możliwość podłączenia się do kanalizacji miejskiej. Projekt wykonywała firma Aqua i obejmował 7 dzielnic Bielska-Białej. Aktualnie nasze miasto jest pokryte siecią kanalizacyjną w 98 procentach.

Nad zakończonym projektem pochylił się nawet Pan prezydent Jacek Krywult, który określił to wydarzenie mianem naszej wygody oraz ochroną środowiska naturalnego Bielska-Białej.

Samo wybudowanie rurociągów nie rozwiązuje całkowicie problemu ze ściekami na peryferiach miasta, bowiem teraz należy przekonywać i zachęcać mieszkańców domów aby podłączyli się do sieci zamiast korzystać z dotychczasowych metod czyli szamb. Co gorsza, niektórym mieszkańcom oddalonych od centrum domów nieobce jest spuszczanie ścieków do potoków.

Cały projekt rozbudowy kanalizacji w naszym mieście trwał dobrych kilka lat. Kosztował budżet miasta ponad 100 mln złotych. Za ten czas i pieniądze wybudowano 145 kilometrów sieci. Koszty jakie zakładano na inwestycje to ponad 200 mln.

1 thought on “Nowa sieć kanalizacyjna gotowa – pokrywa 98% miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!