Puste cztery ściany mogą być wyjątkowo przytłaczające – jeśli mamy w pomieszczeniu jedynie podstawowe meble, jest ono z pewnością funkcjonalne, ale mało klimatyczne. Tymczasem to właśnie klimat wnętrza sprawia, że dobrze się w nim czujemy, chętnie w nim przebywamy i traktujemy jak dom. Dlatego też warto zadbać nie tylko o umeblowanie i wykończenie wnętrza, ale również o uzupełnienie go różnego rodzaju dodatkami.

Pomysłów na puste ściany może być całkiem sporo. Wszystko zależy od naszej inwencji, a także od tego, jaki mamy budżet oraz jaka jest stylistyka wnętrza. Są bowiem style, tu na pierwszym miejscu z pewnością jest minimalizm, w których puste ściany i wolne przestrzenie są jednym z wyznaczników. Jednak nawet w minimalistycznych wnętrzach można pokusić się o niewielkie dekoracje, które przełamią chłód i monotonię i sprawią, że pomieszczenie nabierze wyrazu. Wybór rozwiązań, które doskonale sprawdzają się na ścianach jest na tyle duży, że każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego do swojego domu lub mieszkania. A nawet, jeśli nie znajdzie – można zainwestować w wykonanie czegoś na indywidualne zamówienie lub zrobić własne aranżacje metodą do DIY.

Co zrobić z pustymi ścianami?

Na pustych ścianach doskonale wyglądają półki z książkami lub kwietniki z efektownie zwisającymi kwiatami. Tworzy to wyjątkowy klimat, przyciąga spojrzenia, a jednocześnie sprawia, że ściana żyje własnym życiem. Dobrym rozwiązaniem będą również plakaty, obrazy, naklejki ścienne, a także fototapety, które pozwalają w krótkim czasie odmienić nie tylko ścianę, ale też całe wnętrze. Wystarczy kilka dobrze dobranych obrazków, aby całe pomieszczenie zyskało nowy charakter. W poszukiwaniu aranżacji ściennych warto wybierać produkty dobrej jakości. Jeśli plakaty, to solidnie wykonane i w ramkach, a jeśli obrazy, to takie, które są dobrze wydrukowane i nie będą blakły pod wpływem światła. Dekoracje ścienne to jeden z tych elementów, które wybieramy raz na długi czas. Nie powinny więc być to najtańsze i najsłabsze jakościowo opcje, gdyż bardzo szybko mogą stracić swój pierwotny wygląd.

Zadbaj o wygląd okna

Jeśli mówimy o aranżacji ścian, nie można zapominać o dekoracji okien, które we wnętrzach zajmują sporą część jednej ze ścian. To, jak będzie udekorowane okno, na pewno będzie miało ogromny wpływ na klimat i atmosferę we wnętrzu. W poszukiwaniu dobrych dekoracji okiennych zwracajmy uwagę na ich jakość, a także na to, by były dopasowane do stylistyki naszego wnętrza. W niektórych pomieszczeniach bardzo dobrze prezentują się firanki i klasyczne zasłony, w innych o wiele lepszym rozwiązaniem będą rolety czy ekrany. Dobrą opcją mogą być również żaluzje elektryczne, które są wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i stylistycznych do wyboru. Inwestycja w dobrej jakości dekoracje okienne pozwala na stworzenie ciekawego klimatu wnętrza, a jednocześnie pozwala mieć pewność, że elementy aranżacji będą tak samo dobrze wyglądały zarówno tuż po zakupie, jak i wiele lat później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!