W naszym mieście po raz kolejny udało sie pozyskać okrągłą kwotę pieniędzy z funduszu unijnego oraz z budżetu państwa na szczytny cel. Tym razem niemal 500 tys zł trafi do bielskiego pogotowia ratunkowego i przeznaczone zostanie na nowoczesny ambulans z wyposażeniem. Karetka jest już w Bielsku-Białej.

 

W co wyposażony został nowoczesny ambulans zanim zasilił szeregi pozostałych pojazdów w naszym pogotowiu? Pojazd marki VW posiada na swoim wyposażeniu między innymi respirator transportowy, defibrylator transportowy, ssak i nosze. Według założeń to jedna z ostatnich karetek typu ‘S’ czyli z lekarzem na pokładzie. Jak potwierdził dyrektor bielskiego pogotowia ratunkowego, Wojciech Waligóra, jest to już drugi tego typu pojazd, który udało się pozyskać dla ratownictwa w naszym mieście. Docelowo pogotowie planuje zakup czterech takich karetek.

 

Przy okazji zbierania funduszy udało się również sprowadzić komorę do transportu osób zakażonych oraz z podejrzeniem zakażenia. Zakupu dokonano w momencie wybuchu pandemii koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!