Wybór właściwych mebli biurowych jest równie ważne jak wybór mebli w domu. W końcu spędzamy więcej czasu w biurze niż w domu. Meble biurowe powinny być nie tylko wygodne, ale także dodać do atmosfery i wyglądu biura. Poprosiliśmy panią Paulinę Olszewską – projektantkę wnętrz z Bielska-Białej o udzielnie kilku wskazówek, o których należy pamiętać przed wyborem mebli do biura.

Red: Pani Paulino – meble biurowe, jak wiadomo nie są tanie – czy jednak warto na nich oszczędzać?

P.Olszewska: Meble klasyfikowane jako te spełniające minimalne kryteria mają niewiele wspólnego z opcją profesjonalnych mebli biurowych, ale jak wiadomo zwykle jest tak, że oszczędności są głównym problemem każdego właściciela firmy. Zestaw wyposażenia biurowego w dobrej jakości jednak jest możliwy do uzyskania w budżecie, np. jeśli połączymy stoliki z laminatami i stoliki z krzesłami ze skóry w jednym wyposażeniu. Ale uwaga : chociaż konstrukcja laminatu uległa znacznej poprawie w ciągu ostatniej dekady, nie przetrwa tyle co meble z drewna. Ostatnim elementom w tym przedziale cenowym na pewno też nie powinna być ergonomiczność. Jednak wśród bielskich biznesmenów popularne są ostatnio meble z serii Akracing (przyp.red. https://www.akracing.pl/kolekcja/akracing-nitro/) które są znane z tego, że łączą ergonomię, jakość i dobrą cenę.

Red: Wspomina Pani o ergonomii – czym właściwie ona jest i dlaczego jest aż taka ważna?

P.Olszewska: Krzesła biurowe są najczęściej używanymi meblami w biurze i dlatego należy sprawdzić, czy są wystarczająco ergonomiczne i wygodne dla pracowników. Ergonomiczne krzesła oznacza nie tylko to, że wyglądają dobrze, ale są też bardzo dobre dla postawy i zdrowia pracownika. Szczerze mówiąc, ludzie nie będą produktywni, jeśli nie czują się dobrze w otoczeniu mebli, które nie są ergonomiczne. Dodatkowo, jeśli nie urządzi się biura tak, aby wyglądało dobrze, odwiedzający je klienci mogą nie być po zbyt pod wrażeniem, a to ma nieprzyjemne konsekwencje dla każdej firmy.

Red: Czy zna Pani zatem jakąś sztuczkę, która sprawia że biuro zawsze wygląda dobrze?

P.Olszewska: Jednym ze sposobów, aby biuro wyglądało gustownie, jest wybór mebli, które są tematycznie połączone, lub jeśli wybierzemy coś, co pasuje do charakteru firmy lub koloru ścian i budynku. Aby kupić meble, które dobrze wiążą się ze szczególnym tematem, najlepiej jest kupować wszystkie meble w jednym miejscu lub skorzystać z mebli dostosowanych do indywidualnych potrzeb – co niestety zajmie dużo czasu.

Red: W Bielsku-Białej jest sporo salonów z meblami, ale czy nie lepiej zamówić je w sieci?

P.Olszewska: Przed zakupem mebli biurowych należy rozważyć te i inne aspekty. Jest kilku projektantów mebli w Bielsku-Białej godnych uwagi, a większość z nich ma swoją obecność w sieci. Strony internetowe udostępniają wszystkie informacje, które nabywca chciałby wiedzieć za pośrednictwem katalogów internetowych. Warto zapoznać się z ofertą tych liderów rynku meblarskiego.

Red: Dziękujemy za cenne wskazówki Pani Paulino!

P.Olszewska: Również dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!