Jednym z najczęstszych pytań, jakie możesz napotkać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jest: „Czego szukasz w swojej następnej pracy?” To ważne pytanie, ponieważ jednym z najważniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu kandydata jest to, kto najlepiej pasuje do tej roli. Jeśli to, czego szukasz, nie pasuje do pracy, o którą prowadzisz rozmowę kwalifikacyjną, prawdopodobnie nie będziesz rywalizować.

To trudne pytanie, ponieważ nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Twoja odpowiedź będzie tak indywidualna jak Ty. Ale to nie znaczy, że powinieneś odpowiedzieć na to pytanie w locie, bez przygotowania przemyślanej odpowiedzi.

Co pracodawca naprawdę chce wiedzieć?

Chce wiedzieć, czy Twoje cele pasują do firmy. Twoja odpowiedź pozwala również osobie przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną sprawdzić, czy Twoje umiejętności i zainteresowania czynią Cię dobrym kandydatem na dane stanowisko.

Mogą również próbować ustalić, czy na dłuższą metę będziesz dobrze pasował do firmy – czy ta praca Gdynia jest dla Ciebie odpowiednia. Szukasz możliwości rozwoju wraz z organizacją — czy też niedługo Twoje plany przeniosą Cię do innego pracodawcy? Na przykład, jeśli jesteś pielęgniarką dyplomowaną i przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną w organizacji, która potrzebuje kierowników pielęgniarek, ale nie zatrudnia wielu pielęgniarek, poinformuj kierownika ds. zatrudnienia, że masz nadzieję na skorzystanie z korzyści z kształcenia ustawicznego w celu powrotu do szkoły, aby pasować na to stanowisko.

Jak odpowiedzieć „Czego szukasz w swojej następnej pracy?”

Aby skutecznie odpowiedzieć na to pytanie, rozważ swoje cele w odniesieniu do stanowiska. Twoja odpowiedź powinna być zawsze szczera, ale powinna również pokazywać, w jaki sposób wniesiesz wartość do firmy.

Oznacza to przeprowadzenie badań przed rozmową kwalifikacyjną i uczenie się jak najwięcej o organizacji i ścieżce kariery, którą możesz tam wykuć. To, jak zareagujesz, wpłynie na postęp w procesie rekrutacji. Następnie zobacz, czego możesz się dowiedzieć o innych pracownikach w organizacji. Co ich profile w sieci mówią o ich trajektorii kariery, umiejętnościach i celach? Zastanów się, jak wpisujesz się w kulturę firmy i jak Twoje doświadczenie przygotowało Cię do odniesienia tam sukcesu.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Oto przykłady niektórych z najlepszych odpowiedzi na pytania dotyczące tego czym dla ciebie jest nowa praca Gdynia.

„Szukam stanowiska, na którym będę miał możliwość wykorzystania moich umiejętności komunikacji pisemnej. Jako asystent ds. marketingu w Twojej firmie mógłbym wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie jako odnoszący sukcesy pisarz i mógłbym pisać materiały, nad którymi najbardziej lubię pracować.”

Dlaczego to działa: Ta odpowiedź podkreśla Twoje doświadczenie i umiejętności oraz korzyści, jakie przyniosą firmie. Wykorzystaj swoją odpowiedź, aby podkreślić, w jaki sposób spełniasz wymagania z oferty pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!