Lato to idealny czas na to, aby zadbać o swój ogród i wyposażyć go w dodatek uprzyjemniający spędzanie w nim wolnego czasu. Z pewnością takim elementem będzie pergola, która nie tylko rewelacyjnie się prezentuje, lecz dodatkowo ma bardzo praktyczne zalety. W jaki sposób dokonać wyboru odpowiedniej pergoli i na co należy zwracać uwagę?

Jaki rodzaj pergoli wybrać?

Chcąc poprawić wygląd ogrodu, ale też jego funkcjonalność, warto wybrać dodatek w postaci pergoli. Żeby zakup ten był naprawdę udany, koniecznie trzeba dowiedzieć się, jakie są rodzaje pergoli i czym się charakteryzują.

Najważniejszym zadaniem pergoli jest zapewnienie osłony przed deszczem i słońcem. Z tego powodu najważniejszą jej cechą jest typ zastosowanego zadaszenia. Bardzo popularna jest pergola lamelowa, której dach zbudowany jest z obrotowych, najczęściej aluminiowych lameli. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość regulacji lamel i wpuszczania wybranej ilości słońca.

Drugim popularnym rozwiązaniem jest pergola rzymska — cechuje ją luźne poszycie, które układa się w niewielkie zakładki. Tego typu pergola jest bardzo prosta w obsłudze, a dodatkowo umożliwia bardzo szybką adaptację do zmiennych warunków pogodowych.

Coraz częstszym wyborem klientów jest pergola segmentowa o wyjątkowo wytrzymałej konstrukcji. Po rozwinięciu poszycie jest naprężone a woda opadowa spływa do rynny z przodu pergoli, skąd jest odprowadzana do słupów.

Jaki materiał będzie odpowiedni na konstrukcję pergoli?

Wybierając pergolę ogrodową, należy zwrócić uwagę na materiał konstrukcji, z którego będzie ona wykonana. Konkretne tworzywo wpływać będzie oczywiście na estetykę, lecz przede wszystkim przekładać się będzie na trwałość. Wybierając podwieszenia pergole Bielsko, można przygotować konstrukcję z drewna lub aluminium. Co należy wiedzieć o pergolach z tych materiałów?

Nie da się ukryć, że drewno to zdecydowanie najpopularniejszy surowiec do wykonania konstrukcji. Drewniana pergola to właściwie klasyka gatunku — niezwykle elegancka i zachwycająca, a jednocześnie klasyczna w budowie. Tego rodzaju rozwiązanie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy pergola ma uzupełniać ogród i stanowić jego estetyczny element.

Drugim popularnym rozwiązaniem jest pergola aluminiowa. Jest to rozwiązanie bez wątpienia bardzo trwałe, a także cechujące się nowoczesną stylistyką. Klienci bardzo cenią sobie takie tworzywo ze względu na łatwość użytkowania, a także niezwykłą odporność na różnego rodzaju zagrożenia, w tym nawet na rdzewienie.

rodzaje pergoli

Refleksole — co warto wiedzieć?

Decydując się na zakup pergoli, warto rozważyć dołożenie refleksola. Czym jest taki dodatek?

Refleksole, nazywane często sunscreenami, to po prostu rolety montowane z boków pergoli, które zapewniają dodatkową ochronę przed silnymi promieniami słońca. Wybierając wersję w systemie ziiip, możliwe jest uzyskanie dodatkowego zabezpieczenia przed silnym wiatrem.

Czy warto mieć taki dodatek? Zdecydowanie tak, gdyż znacznie podnosi on funkcjonalność pergoli.

Dlaczego warto wybrać ofertę Anrol?

Z pewnością nie łatwo będzie podjąć decyzję, gdzie zakupić pergolę. Szukając odpowiedniego sklepu warto skorzystać z usług firmy Anrol. Firma ta specjalizuje się w sprzedaży, a także montażu pergol, jak również bram czy rolet. Duże doświadczenie, szeroka oferta produktów, a także konkurencyjne ceny gwarantują, że skorzystanie z jej usług będzie bez wątpienia satysfakcjonujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!