Coraz więcej podróżników ochoczo spędzają wakacje w Hiszpanii, w niepowtarzalnie ognistym i pełnym przygody kraju. Niespotykana nigdzie wcześniej architektura, wyborowa śródziemnomorska kuchnia, gościnne i zawsze uśmiechnięte obywatele, corrida, cava i flamenco to tylko mała część fantastycznej wycieczki do Hiszpanii.

Klimat

Planując zwiedzić hiszpańskie okolice, agencja podróży Pojedzznami.pl zaleca najpierw sprawdzić warunki pogodowe. Klimat Hiszpanii jest nie mniej ciekawszy niż sam kraj – 3 panujące strefy klimatyczne. Śródziemnomorski klimat w południowych obszarach zapewnia dość ciepłe lato i deszczową zimę. Wczasy w Hiszpanii w jej północnej części będą mniej upalne, lecz nieraz pochmurne latem i łagodne zimą, dzięki oceanicznemu klimacie. Natomiast w północno-zachodnich zakątkach rządzący śródziemnomorski przybrzeżny klimat wywołuje zimniejsze lato, a nawet mroźną zimę.

Jakie są średnie temperatury w Hiszpanii w okresie letnim? Na południu w zatłoczony turystami okres czerwiec – maj średnia temperatura wynosi ~ +32°C. Na północy – +25°C, a bliżej zachodu – +22°C. Panujący na Majorce śródziemnomorski kontynentalny klimat sporządza średnią temperaturę latem +30°C, a podzwrotnikowy klimat na Wyspach Kanaryjskich – +28°C.

Co zwiedzić?

Jakie są najlepsze miejsca do zwiedzania w Hiszpanii? Błyskotliwa Ibiza, słoneczne Wyspy Kanaryjskie, kolorowa Barcelona, klimatyczny Madryt, rozrywkowa Costa Brava, pełna wrażeń Tarragona, popularna Majorka i wyśmienite Wyspy Kanarowe – oto główne rubiny kraju! Koloryty każdej miejscowości zakarbują wyjazd do Hiszpanii w pamięci każdego. Zapraszamy zerknąć dostępne na stronie agencji turystycznej “Pojedź z nami” propozycji wycieczek, żeby osobiście poczuć tą feeryczną atmosferę.

Hiszpańskie wybrzeże chwalą się 8000 kilometrami rozlicznych, lecz przecudownymi płazami! Jakie są najlepsze plaże w Hiszpanii? Wśród takich wyróżniają się baskijska La Concha (San Sebastian), zaciszna Las Catedrales (Galicja), otoczona zatokami Costa del Sól (Andaluzja), dogodna dla dzieci Playa de Muro i dzika Ses Illetes (Majorca), rajska Tossa de Mar (Katalonia) i niesamowita Playa del Silencio (Asturia).

Jakie są najlepsze restauracje i kawiarnie w Hiszpanii? Nieopisanie smakowita hiszpańska kuchnia spotyka się w każdym zaułku kraju. Lecz na terenie kraju figurują 3 z 10 najwyborniejszych restauracji świata, a m. in. El Celler de Can Roca w Gironie, Mugarit w San Sebastian i Asador Etxebarri niedaleko Antoboto.

Ceny zakwaterowania

Jaki jest średni koszt noclegów w Hiszpanii? Najtańszy hostel w Madrycie za dobę w niski sezon kosztuje 10 EUR z osoby, a w wysoki – 25 EUR, gdyż w Barcelonie 20 EUR i 50 EUR odpowiednio. Wynajem pokoju w hotelu 3⭐️ w turystycznej okolice pociągnie od 70 EUR za 1 osobę, a w hotelu 5⭐️ – od 150 EUR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!