Gęste i długie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Dodają uwodzicielskiej magii spojrzeniu i stanowią najpiękniejszą oprawę oczu. Poznaj preparaty z apteki, które pomogą uzyskać Ci ten efekt bez sztucznego przedłużania rzęs.

Cienkie, łamliwe rzęsy – co może być przyczyną?

Problemy z wypadaniem rzęs i ich łamliwością najczęściej wynikają z nieprawidłowej pielęgnacji. Większość z nas nie poświęca tym delikatnym włoskom większej uwagi. Tymczasem nieprawidłowe nawyki demakijażu (pocieranie oczu, niezmywanie tuszu na noc) czy nadużywanie zalotki prowadzą do znacznego osłabienia rzęs. Nagłe przerzedzenie rzęs czy ich łamliwość mogą być również objawem niedoboru witamin, chorób tarczycy lub zaburzeń hormonalnych. Podobnie negatywnie oddziałują na rzęsy… zabiegi przedłużające. Chcąc zatem długo cieszyć się gęstymi i długimi rzęsami, lepiej zainwestować czas i środki w kurację, której efektem będzie uzyskanie naturalnych rzęs niewymagających wizyty w salonie. Jak to osiągnąć?

Naturalne wcierki i naturalna pielęgnacja rzęs

Jeśli zależy nam na efekcie “wow” zacznijmy od podstawowej pielęgnacji. Zaopatrzmy się w dobrej jakości środek do demakijażu: np. mleczko Nuce Very Rose, które delikatnie rozpuszcza pozostałości makijażu, jednocześnie nawilżając skórę wokół oczu i odżywiając ją. Dermika HydroClean czyli płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu sprawdzi się u tych osób, które nie lubią konsystencji mleczka. Po drugie, warto skorzystać ze sprawdzonych przez nasze babcie domowych sposobów. Codziennie przed snem nakładany na rzęsy olejek rycynowy (np. Oleum Ricini Phytopharm) pomaga odżywić rzęsy i znacznie je zagęszcza. Oczywiście na naszej półce powinny znaleźć się również dobrej jakości tusze i odżywki do rzęs.

Najlepsza odżywka do rzęs – czyli jaka?

Dbając o swoje rzęsy najlepiej zastosować kurację podwójną – czyli doustną i miejscową. Doustnie warto stosować kapsułki na porost włosów, które dodatkowo wzmocnią również włosy na głowie i nasze paznokcie (Biovax Włosy i Paznokcie, Belid SR włosy, skóra, paznokcie). Miejscowo należy stosować serum wysokoskoncentrowane w formie tuszu lub płynu nakładanego pędzelkiem u nasady rzęs. Wyjątkowo dobre recenzje otrzymuje serum Long 4 Lashes, którego regularne stosowanie przez trzy miesiące znacząco zagęszcza rzęsy i zdaniem stosujących je kobiet, wydłuża rzęsy nawet o 20%. Na uwagę zasługuje również L’Biotica Active Lash oraz Dermena Lash – odżywka, którą można stosować również w przypadku ubytków brwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!