Organizacja wesela – od czego zacząć?

Organizacja wesela dla niektórych może stanowić poważne wyzwanie. Czas ucieka, a trzeba zaplanować i później dopilnować wielu spraw niezbędnych przy planowaniu tego najważniejszego dnia w życiu.

Przeczytaj więcej o organizacji wesela krok po kroku: https://www.weselezklasa.pl/poradnik/organizacja-wesela-krok-po-kroku/

Sala weselna

Po ceremonii ślubnej, która może być w kościele, urzędzie stanu cywilnego lub w plenerze, ważne będzie miejsce zabawy. To ważne, aby wybrać salę, która nam się podoba i, w której czujemy się dobrze. Miejsce to utkwi zarówno na zdjęciach, filmach z ceremonii ale także we wspomnieniach. To, na co warto zwracać szczególną uwagę podczas wyboru sali weselnej to:

  • wielkość sali — ważne jest, aby wybrać salę, która bez ścisku i nadmiernego luzu była dopasowana do liczby gości weselnych, tak aby każda osoba miała wystarczająco dużo miejsca do swobodnego tańczenia,
  • położenie sali – warto zwrócić uwagę na odległość sali od miejsca, w którym odbędzie się ślub. Warto zorganizować transport dla gości.
  • wygląd – dobrze jest zwrócić uwagę na ściany sali weselnej, ponieważ są elementy których nie da się w pełni udekorować czy zmienić pod motyw przewodni wesela. Dlatego warto dobrze przemyśleć czy wystrój i dekoracje do końca nam odpowiadają.
  • nocleg – Prawie zawsze zdarzają się goście z daleka, którzy będą potrzebowali noclegu po weselu. Dlatego, warto jest zadbać o miejsca noclegowe dla pełnego komfortu gości.
  • parking – to ważne, aby była odpowiednia liczba miejsc parkingowych.
  • menu — warto dowiedzieć się, czy menu weselne, które jest oferowane na sali, odpowiada naszym gustom i planom, co do dań, deserów, przekąsek. Warto, aby była dostępna również opcja dla wegan i wegetarian.

Znajdź wymarzoną salę weselną w Tychach: https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/tychy/

Zespół czy Dj?

Nadaje rytm i wprowadza w dobrą atmosferę! Oczywiście mowa o muzyce, bez której nikt nie wyobraża sobie wesela. To, jakie utwory będą grane zależy od Państwa Młodych! Bardzo popularną opcją na weselach jest wynajem zespołu muzycznegoDJ, i / lub odtwarzanie playlisty z muzyką, która została wcześniej przygotowana. Bardzo możliwe, iż nasz wybór związany z formą muzyki będzie w dużym stopniu zależny od wcześniej przeanalizowanego i skrupulatnie zaplanowanego budżetu. Najważniejszy monet? Dla wielu osób, jest to pierwszy taniec. Jeśli Nowożeńcy chcą mieć pierwszy taniec na Weselu, warto znaleźć ulubioną piosenkę obojga – najlepiej tą, która przywołuje dobre i miłe wspomnienia.

Fotograf i kamerzysta

Na początku listy rzeczy do załatwienia w pierwszej kolejności jest między innymi fotograf oraz kamerzysta na wesele. Są to jedni z tych usługodawców, których rezerwuje się od razu po załatwieniu terminu na sali, obok na przykład oprawy muzycznej. Jeśli para młoda decyduje się na fotografa i kamerzystę, musi dokładnie sprawdzić portfolio usługodawców oraz opinie.

W kolejnych etapach jeśli chodzi o ten najważniejszy dzień ślubu, należy rozejrzeć się i wybrać zaproszenia ślubne najlepiej dopasowane do motywu przewodniego wesela, tort weselny, czy pomysł na wieczór panieński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!