Czas wolny od pracy zbliża się wielkimi krokami, ale siedzenie w miejscu nie jest dla Ciebie zadowalające? Poznaj najlepsze pomysły na urlop dla aktywnych!

Jedni traktują urlop jako czas lenistwa i błogiego odpoczynku. Dla innych czas wolny od pracy jest doskonałym pretekstem do podjęcia różnego rodzaju aktywności. Jeśli zamiłowania do ruchu nie są Ci obce – koniecznie sprawdź co możesz robić podczas urlopu!

Najciekawsze pomysły na aktywny urlop:

Trekking w doborowym towarzystwie

Chodzenie dla sportu w słuchawkach na uszach już dawno Ci się znudziło? Jest to doskonały moment na zorganizowanie wspólnych wycieczek po okolicy! Możesz zaprosić znajomych na wspólny trekking, lecz pamiętaj, że warto także zebrać chętnych ogłaszając się na portalach społecznościowych. Z pewnością znajdzie się wielu chętnych do wspólnej aktywności fizycznej, a taka inicjatywa może w przyszłości zaowocować wspaniałymi znajomościami.

Zorganizowane wycieczki rowerowe

Jeśli okolice znasz już na pamięć lub samotne wycieczki rowerowe przestały sprawiać Ci przyjemność, możesz namówić okolicznych miłośników jazdy na rowerze na wspólną wycieczkę w nieco dalsze rejony. Koniecznie weź ze sobą wodę, aparat i dużo dobrego humoru! Kto wie, może w przyszłości wybierzecie się na wspólny rajd rowerowy.

Grupowe wyprawy górskie

W grupie raźniej, a grupowe wyprawy w góry czy wspinaczki skałkowe dla początkujących świetnie sprawdzają się jako pomysł na aktywny urlop. W taki wyjazd również możemy zaangażować rodzinę czy znajomych. Ciekawą przygodą jest także wyjazd w góry z nowopoznanymi miłośnikami gór.

Ekstremalne atrakcje

Jeśli mamy ochotę na porządną dawkę adrenaliny podczas urlopu, możemy zdecydować się na niecodzienne atrakcje w ekstremalnych warunkach. Dla fanów adrenaliny z pewnością ciekawym rozwiązaniem okażą się takie atrakcje jak na przykład: lot balonem, skok na bungee, lot na paralotni, skok wahadłowy, lot w tunelu aerodynamicznym czy skok na linie.

Wyjazdy survivalowe

Dla większości osób urlop to doskonały czas na odpoczynek. Aktywni zaś wolą ruch i towarzyszący temu przypływ endorfin. Fani aktywności fizycznej mogą spróbować swoich sił na wyjazdach survivalowych, gdzie nic nie jest podane na tacy. To doskonałe rozwiązanie na odcięcie się od codzienności. Warto jednak pamiętać, że wyjazdy, które z pewnością nie zapewnią nam odpoczynku warto planować na sam początek urlopu po to, aby po wszystkim zdążyć jeszcze przed końcem urlopu naładować wewnętrzne akumulatory.

SPA dla aktywnych

Wyjazd do SPA kojarzy się nam z błogim odpoczynkiem i chwilami relaksu. Oczywiście jest to fakt i nie ma w tym nic złego, jednakże pamiętajmy, że fani aktywności szukają każdej okazji do chociażby odrobiny ruchu. Czy w SPA nie ma miejsca dla takich osób? Nic bardziej mylnego! Fanom aktywności z odsieczą przychodzą hotele z basenem w górach. W tak wyjątkowym miejscu można się spokojnie zrelaksować jednocześnie zachowując na wybranym przez siebie poziomie aktywność fizyczną.

1 thought on “Oryginalne pomysły na urlop dla aktywnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!