Otwarcie nowej firmy to spore wyzwanie dla właściciela, który dopiero stawia swoje pierwsze kroki w biznesie. Wielu nowych przedsiębiorców cechuje się daleko idącym optymizmem i uważa, że ich produkt czy usługa bez problemu będą się sprzedawały same. Niedługo później okazuje się jednak, że aktualne prawa rynku tak nie działają. Obecnie to firma ze swoją ofertą musi dotrzeć do konkretnego odbiorcy. W przeciwnym razie klienci będą korzystać z usług konkurencji.

Zdobywanie nowych klientów musi być poprzedzone bardzo dokładnym planem i analizą różnych form reklamowych. W dzisiejszych czasach wiele firma stawia przede wszystkim na reklamę w sieci. I jest to całkiem dobre rozwiązanie – wielu użytkowników zaczyna poszukiwania produktów czy usług właśnie od przeszukiwania sieci. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze działalność w internecie wystarczy, aby firma faktycznie przynosiła zyski i cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Wiele zależy też od tego, jaki jest profil naszych docelowych klientów. Jeśli mamy usługi skierowane przykładowo do starszych osób, raczej nie sprawdzi się nam reklama wyłącznie w sieci. Seniorzy raczej nie korzystają zbyt wiele z takich środków przekazu. Poza reklamą w sieci trzeba szukać innych sposobów zareklamowania swojego biznesu.

Reklama tradycyjna ma się dobrze

W przypadku lokalnych działalności warto zainwestować w tradycyjne formy promocji, takie jak szyldy, banery, billboardy, leżaki z nadrukiem, flagi reklamowe i inne materiały wizualne, które powinny być świetnie zaprojektowane i wykonane z dbałością o wszystkie detale. Wszystkie takie materiały reklamowe powinny jasno nawiązywać do marki, mieć dane kontaktowe, wyeksponowane logo i nazwę firmy. Dobrym rozwiązaniem może być również zainwestowanie w gadżety reklamowe, które cieszą się zainteresowaniem praktycznie od zawsze. Gadżety można rozdawać aktualnym i ewentualnym klientom. Długopisy, smycze, breloczki, koszulki czy czapeczki są świetnym nośnikiem reklamowym, zwłaszcza gdy noszone są na co dzień, a nie lądują na dnie szuflady.

Obecność na wielu wydarzeniach i eventach

Aby przyciągnąć do firmy nowych klientów, warto również pokazywać się wszędzie tam, gdzie to możliwe. Ale nie w miejscach przypadkowych, tylko tam, gdzie faktycznie można spotkać sporo osób zainteresowanych naszymi usługami. Świetną opcją są targi, wystawy czy inne eventy branżowe, które często realizowane są cyklicznie i regularnie. Na wystawy czy eventy w konkretnej branży przychodzą zwiedzający, którzy są zainteresowani produktami czy usługami albo obecnie, albo w niedalekiej przyszłości. Na targi budowlane przychodzą przyszli inwestorzy, osoby budujące domy czy właściciele firm remontowych. Na targi ślubne najczęściej przychodzą przyszli nowożeńcy. A na wystawach maszyn rolniczych pojawiają się rolnicy, którzy chcą kupić coś nowego do swojego sprzętu. Jest więc szansa, że na takich wydarzeniach firma szybko znajdzie wielu nowych klientów, chętnych do głębszego zapoznania się z ofertą.

1 thought on “Otwierasz nowy biznes? Gdzie zdobywać klientów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!