Fotografia produktowa – fotografia reklamowa produktu – to istotna część oferty handlowej. To właśnie od niej w dużej mierze zależy powodzenie sprzedaży. Dlatego też coraz większa liczba firm zleca więc wykonywanie zdjęć profesjonaliście, którym jest fotograf produktowy.

Zdjęcia do sklepu internetowego, zdjęcia na aukcje (zdjęcia na Allegro) pozwalają w jak najbardziej atrakcyjny sposób przedstawić potencjalnemu klientowi naszą ofertę. Jednak nie każdy sprzedający ma możliwość samodzielnego wykonania profesjonalnych zdjęć, które zdadzą egzamin w sklepach internetowych. W związku z tym, chcąc mieć profesjonalne zdjęcia do sklepu, możesz skontaktować się z  fotografem produktowym. Do najbardziej popularnych zdjęć – jeśli chodzi np. o profesjonalne zdjęcia na Allegro – należą zdjęcia na niewidocznym manekinie typu duch.

Zdjęcia typu duch strójów kąpielowych i akcesoriów

Packshot – na czym polegają takie zdjęcia produktowe

Zdjęcie produktowe zamieszczane na witrynach sklepów internetowych to tzw. packshoty. Są to zdjęcia wykonane na białym tle (to też zdjęcia typu duch wykonane na niewidocznym manekinie). Takie zdjęcie pozwala skupić się potencjalnemu klientowi tylko na produkcie. Usunięcie tła sprawia, że nic nie rozprasza jego uwagi. Poprzez „wyczyszczenie produktu” wygląda on idealnie. Poza tym przy wykonywaniu wielu tego typu zdjęć w różnych ujęciach – tak by jak najlepiej wydobyć cechy produktu – takie rozwiązanie jest też opłacalne cenowo. Zdjęcia na Allegro tego typu czy zdjęcia do sklepu internetowego typu packshot realnie zwiększają szansę sprzedaży. Udostępniają one wraz z opisem produktu wiedzę na jego temat.

Packshot walizki i żakietu

O co opiera się wycenę sesji produktowej

Podane ceny packshotu zawierają w sobie cenę zrobienia zdjęcia, jak i jego obróbki (np. szparowanie, usuwanie rys). Cena zdjęć packshot zależy także od rodzaju fotografowanego produktu. Niektóre z nich wymagają dużego nakładu czasowego. Cena uzależniona jest także od tego, czy jest to zdjęcie packshot standard czy packshot premium. Zdjęcia ubrań na duchu czy zdjęcia ubrań na niewidzialnym manekinie zależą także od tego, z jakiej tkaniny ubranie jest wykonane. Czy ma na przykład elementy prześwitujące czy odblaskowe. Packshot cena zależy także od tego, ile zdjęć danego produktu zamówimy. Im więcej zdjęć, tym cena jednostkowa zazwyczaj wychodzi niższa.

Packshoty ubrań premium

Zdjęcia typu duch to nie tylko atrakcyjny wygląd produktów i profesjonalne zdjęcia do sklepu. Nie bez znaczenia jest też packshot cena, która na tle cen innych zdjęć reklamowych wypada naprawdę korzystnie.

Profesjonalna fotografia produktowa odzieży, obuwia, galanterii, biżuterii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!