Proces pakowania dopasowany do specyfikacji produktów

Brak komentarzy

Opakowanie zapewnia bezpieczeństwo produktów i nadaje im atrakcyjny wygląd. Chociaż jest to ostatni krok na linii produkcyjnej, jest to pierwsza rzecz, którą widzą Twoi klienci. Musi więc być atrakcyjna i spójna, aby była skuteczna.

Pakowanie ręczne może być czasochłonne. Może powodować zmęczenie pracowników, marnowanie materiałów opakowaniowych itp. Co więcej, może nie być spójne i nieopłacalne.

Automatyzacja pakowania

Automatyzacja pakowania polega na wykorzystaniu maszyn automatycznych lub półautomatycznych na różnych etapach procesu pakowania, takich jak napełnianie, owijanie, etykietowanie i paletyzacja. Prawie wszystkie branże mogą na tym skorzystać, zwłaszcza że obsługa materiałów może być trudna w dobie rozwijającego się handlu elektronicznego.

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów maszyn pakujących, w tym owijarki i paletyzatory. Możesz użyć dowolnego z nich, w zależności od specyfikacji produktów.

Zalety zautomatyzowanego pakowania

Bez względu na to, jakie zautomatyzowane maszyny pakujące wybierzesz, możesz mieć pewność, że uzyskasz wiele lub wszystkie z poniższych zalet.

Jakość: Zautomatyzowane systemy są dokładne i spójne, ponieważ mają precyzyjne, znormalizowane ustawienia. Pomagają poprawić jakość produktu, czas cyklu i ogólnie operacje.

Produktywność: Ręczne pakowanie palet, pudeł i innych produktów może być trudne i czasochłonne. Twoi pracownicy mogą być zmęczeni powtarzającymi się, monotonnymi i forsownymi czynnościami. Maszyny mogą pracować znacznie dłużej przy pełnej wydajności. Oferują również znacznie wyższe prędkości.

Opieka nad produktem: Jeśli używasz odpowiednich maszyn, Twoje produkty mogą być bezpiecznie zapakowane. Na przykład dobra owijarka zapewni, że produkty będą dobrze owinięte i zabezpieczone przed zanieczyszczeniem. Zwiększa to trwałość i trwałość produktów.

Bezpieczeństwo pracowników: Badania pokazują, że 20 procent wypadków wózków widłowych ma miejsce, gdy ludzie chodzą po podłodze magazynu. Podobnie ręczne owijanie i paletyzacja może powodować skaleczenia, rozdarcia i urazy pleców. Wprowadzając zautomatyzowane systemy pakowania, możesz uczynić swoje magazyny bezpieczniejszymi. Możesz zapewnić, że Twoi operatorzy pozostaną na wózkach widłowych, a także uniknąć innych obrażeń.

Koszty: Chociaż automatyzacja może wydawać się kosztowna, koszty odzyskasz w ciągu kilku miesięcy. Możesz również kwalifikować się do ulg podatkowych. Zautomatyzowane pakowanie wprowadza zwiększoną produktywność. Maszyny mogą wykonać więcej zadań w krótszym czasie niż Twoi pracownicy. Oszczędza to czas i koszty pracy. Możesz również zaoszczędzić na materiałach opakowaniowych i przestrzeni magazynowej, dzięki czemu wysyłka i przeładunek są bardziej opłacalne.

Wiele zautomatyzowanych procesów ma funkcję samoodkurzania w celu usunięcia kurzu i brudu z maszyn. Oznacza to, że nie ma rzeczywistej potrzeby kosztownej konserwacji.

Niskie straty: Maszyny są ekonomiczne w użyciu materiałów opakowaniowych. Precyzyjnie tną materiał i maksymalizują jego wykorzystanie dzięki dobrze zdefiniowanym wzorom. To usprawnia proces pakowania i zmniejsza marnotrawstwo materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!