Wybór perfum jest trudny, ale eksperci są tutaj, aby pomóc Ci znaleźć zapach, który pokochasz. Niezależnie od tego, czy jesteś fanatykiem zapachów, czy dopiero zaczynasz przygodę z zapachami i chcesz zacząć przeszukując zamienniki perfum znalezienie zapachu, który pokochasz, może być zniechęcającym doświadczeniem. Kiedy zbliżasz się do perfumerii online, jedyną informacją, jaką możesz zebrać o jakimkolwiek zapachu przed tobą, jest wygląd butelki, co oczywiście nic ci nie mówi. Często musisz wąchać kilka wyborów z setek dostępnych butelek z pomocą apodyktycznego sprzedawcy, który zazwyczaj nie pomaga – jeśli decydujesz się kupować w sposób tradycyjny.

Zapach, który pokochasz, może naprawdę stać się częścią Ciebie, przedłużeniem Ciebie. Ale jak go znaleźć?

Niezależnie od tego, czy masz kilka minut na research, zanim trafisz do sklepu, czy też próbujesz wybrać idealny zapach w locie, oto kilka prostych wskazówek ekspertów zapachowych, które pomogą Ci znaleźć zapach, który pokochasz.

Przeprowadź swoje badania

Czasami najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest, z braku lepszego określenia, to co masz tuż pod nosem. Pomyśl o swoim codziennym życiu. Jakie zapachy już lubisz?

Jeśli chodzi o perfumy same w sobie i jesteś nowicjuszem, pomyśl o innych charakterystycznych zapachach, które lubisz w swoim życiu, zwłaszcza w produktach, których używasz do pielęgnacji ciała. Szampon kokosowy na twojej siłowni? Twój świeży i zielony żel do mycia ciała? Miękki i mineralny zapach Twoich ubrań po praniu? A może tytoń w papierosie, który palisz? To wszystko może służyć jako świetny punkt wyjścia do znalezienia idealnego zapachu. Szukaj zapachów za pomocą tych nut, takich jak te, które kochasz w innych produktach.

Jeśli znalazłeś zapach lub nutę, której chciałbyś użyć jako punktu wyjścia, na przykład sosna lub skóra – istnieje kilka zasobów online, które pokażą Ci zapachy, które zawierają ten konkretny zapach. Dzięki temu wyszukać kategorię i główne uwagi na stronach dotyczące tych konkretnych nut zapachowych, a następnie poszukać nowych zapachów w tych podobnych kategoriach. Takie zasoby mogą być nieocenione podczas odkrywania, jakie nuty Cię pociągają, i znajdowania innych zapachów, które je zawierają.

Pomyśl o nastroju i stylu życia oraz o tym, jakie rodziny zapachów sobie do tego nadają. To po części zdrowy rozsądek, a po części instynkt. Seksowne piżmo może bardziej pasować do wieczornego wyjścia niż do biura. Jaśniejsze kwiaty lub cytrusy mogą być bardziej pożądane w profesjonalnym otoczeniu niż drzewne lub korzenne. Powinieneś także wziąć pod uwagę intensywność – czy chcesz, aby inni zauważyli zapach, który nosisz, czy jest to tylko dla Ciebie?

Gdy znajdziesz rodzinę zapachów, które Ci się podobają, użyj jej jako przewodnika. Jeśli pociąga Cię wanilia, poświęć trochę czasu na odkrywanie zapachów, które zawierają inne nuty smakoszy, takie jak miód, słodycze lub czekolada, zanim przeskoczysz na coś zupełnie innego, na przykład zapachy pełne cytrusów lub nut wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!