Złośliwi nazywają pracowników korporacji korpo-szczurami, które biorą udział w niekończącym się wyścigu. Traktowani są przedmiotowo i przeważnie nie posiadają dużych możliwości rozwojowych. Czy zatem istnieją jakieś plusy pracy w korporacji?

Rozpoznawalność

Jedną z niewątpliwych zalet pracy w korporacji jest rozpoznawalność pracodawcy. Większość tego typu organizacji w naszym kraju to filie dużych, globalnych graczy. Obejmując stanowisko w korporacji możemy liczyć na pracę w rozpoznawalnym i cenionym środowisku. Może to nie tylko podnieść nasz prestiż, ale również pomóc w potencjalnych poszukiwaniach pracy. Osoby ze stażem w międzynarodowych koncernach mają o wiele większe przebicie na rynku pracy w przeciwieństwie do innych. Dotyczy to zwłaszcza specjalistów oraz stanowisk kierowniczych.

Stabilność zatrudnienia

O ile tylko jesteśmy produktywni, nie mamy czego obawiać się w kontekście stabilności posady w korporacji. Wiele firm ma długoletnią historię działalności na polskim rynku i przy koncernach tak wielkich ryzyko upadłościowe jest bardzo niskie. Dzięki temu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo utrzymania, a po jakimś czasie awansu przez wzgląd na staż pracy. Oczywiście musimy pamiętać, iż wszystko zależne będzie od naszych wyników i tego, jak ostatecznie sprawujemy się w strukturach korporacyjnych.

Łatwość pozyskiwania klientów

Praca dla dużego gracza oznacza funkcjonowanie na dużym rynku. W takim przypadku ilość klientów zwiększa się, co oznacza niemal nieograniczone możliwości zarobkowe. W kontekście wyników poszczególnych pracowników oznacza to, iż przy zachowaniu odpowiedniej elastyczności mogą oni osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. Ma to również znaczenie, gdy odchodzimy z pracy w korporacji. Wówczas znajomości branżowe mogą przydać nam się podczas poszukiwań nowego stanowiska pracy bądź próbach otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!