Elektryczny kominek to nic innego jak elektryczny grzejnik, który naśladuje kominek spalający węgiel, drewno lub gaz ziemny. Elektryczne kominki są często umieszczane w konwencjonalnych kominkach, które nie mogą być następnie używane w konwencjonalny sposób. Wtykają się one w ścianę i mogą pracować w trybie gdzie widać wyłącznie płomienie lub mogą być używane jako grzejnik, zwykle zużywający 1,4-1,6 kW, który może ogrzewać pomieszczenie o powierzchni 400 m² (37 m2).

Czy potrzebujesz przebudowy instalacji, aby cieszyć się kominkiem elektrycznym?

Nie, elektryczne kominki nie potrzebują żadnych otworów wentylacyjnych, ani kominowych. Z racji tego. Że te elektryczne kominki nie wytwarzają żadnego prawdziwego ognia ani dymu, nie ma potrzeby wentylacji. To znacznie zmniejsza koszty instalacji.

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości powietrza w twoim domu, kominek elektryczny powinien być twoim wyborem w stosunku do każdego innego rodzaju kominka. Niski koszt instalacji i brak zanieczyszczeń to dwa główne powody, dla których kominki elektryczne zyskują na popularności w naszym mieście.

Czy płomień w kominkach elektrycznych jest prawdziwy?

Nie, płomień nie jest prawdziwy, jest tworzony przez światła LED, ale wygląda niewiarygodnie realistycznie. Płomień w kominkach elektrycznych tworzą diody LED i element lustrzany, który rzuca i odbija światło. Dzięki nowoczesnej technologii płomień wygląda bardzo realistycznie. Długotrwałe diody LED zużywają mało energii i nie trzeba ich wymieniać na czas serwowania wynoszący 50 000 godzin.

Ci którzy szukają bardziej nowoczesnego wyglądu, powinni wiedzieć iż kominki, które mogą zmienić kolor płomienia, aby pasowały do wystroju, nastroju lub pory roku.

Wielokolorowe płomienne kominki mają bardzo nowoczesny wygląd i zdecydowanie stają się centralnym elementem każdego współczesnego wystroju. Zmiana koloru płomienia jest jedną z najnowszych cech wprowadzonych przez wiodących producentów kominków elektrycznych. Kolor płomieni można zmienić za pomocą jednego kliknięcia przycisku na pilocie lub w ramach samego kominka. Kolory wahają się od tradycyjnej pomarańczy do nowoczesnego niebieskiego, fioletowego lub różowego.

Czy kominki elektryczne produkują ciepło?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, elektryczne kominki produkują ciepło. Istnieją jednak różnice. Większość elektrycznych kominków zapewnia ciepło na żądanie, co oznacza, że ​​płomienie mogą pracować z ciepłem lub bez niego. Możliwość posiadania ognia bez ciepła sprawia, że ​​elektryczne kominki stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych kominków w cieplejszych porach roku lub w cieplejszym klimacie. Możesz cieszyć się atmosferą roku kominkowego wokół bez poczucia niepotrzebnego ciepła.

Większość elektrycznych kominków z ogrzewaniem na żądanie ma kilka ustawień ogrzewania, takich jak wysokie, średnie lub niskie. Niektóre elektryczne kominki mają wbudowane termostaty, które utrzymują zadaną temperaturę w pomieszczeniu.

Artykuł powstał we współpracy z Aflamo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!