Podwodne wraki, które opowiadają o bitwach II wojny światowej na Pacyfiku, many o wielkości sedanów i całe mnóstwo maleńkich stworzeń, które wędrują po ogrodach koralowych – Bali plasuje się wysoko jako wymarzone miejsce dla większości płetwonurków, co doceniają licznie wyjeżdżający tam każdego roku Bielszczanie. Dzięki ciepłym, spokojnym wodom i miejscom nurkowym, które wahają się od poziomu początkującego do zaawansowanego, Bali ma do zaproponowania szereg doświadczeń dla każdego nurka.

Ale przygotowanie się do podwodnej przygody to nie to samo, co pakowanie na samą podróż. Ograniczenia wagi linii lotniczych w połączeniu z konkretnym sprzętem wymaganym do nurkowania oznaczają spakowanie tylko niezbędnych przedmiotów. Oto przewodnik Bali który wskaże, co należy spakować przed korzystaniem z radości wycieczki nurkowej w tym miejscu.

Podstawy do nurkowania:

  • maska,
  • fajka,
  • regulator,
  • aparat fotograficzny,
  • płetwy,
  • pas obciążeniowy.

Bali: dla początkującego nurka

Dzięki wielu znakomitym sklepom nurkowym, profesjonalnie certyfikowanym instruktorom i przyjaznym dla początkujących warunkom, Bali jest doskonałym miejscem do nauki nurkowania. Pamiętaj, aby spakować kilka dodatkowych przedmiotów, aby zapewnić płynne wejście w to hobby. Upewnij się, że zapisałeś się na kurs u renomowanego instruktora. Przynieś swój podręcznik, ołówek i notatnik.

Bali: dla biologa morskiego

Bali jest domem dla 952 gatunków ryb rafowych, takich jak węgorze, rogatnice i wiele więcej. Gdzie indziej nurkowie mogą pływać z pełnymi emocji towarzyszami, takimi jak pełna wdzięku manta? Większość sklepów nurkowych sprzedaje wodoodporne karty identyfikacyjne ryb, które można przymocować do podwodnego sprzętu. Tablica ta jest przydatna do rejestrowania zwierząt, które widzisz. Dodatkowy dziennik połowowy na powierzchni może również pomóc w utrzymaniu długotrwałego rejestru zwierząt.

Bali: dla archeologa

Bali jest rajem dla podwodnych archeologów. Przynieś kompas, mapę podwodną i światło do nurkowania, aby pomóc sobie w nawigacji. Do oznaczenia początku nurkowania wrakowego można użyć boi znakującej, a dodatkowy nóż lub nożyczki mogą pomóc w nagłych wypadkach. Pamiętaj jednak, że nie jesteś niczym podwodny Indiana Jones: nie bierz niczego z tych stron.

Bali: dla fotografa

Dzięki widoczności od 10 do 50 metrów, Bali jest doskonałym miejscem do nagrywania podwodnych doświadczeń. Ale uwaga – sprzęt do nurkowania może przekroczyć tysiąc złotych gdy będziesz chciał to wszystko uwiecznić za pomocą lamp, podwodnych obudów i obiektywów, lub może być tak tani jak kilkaset złotych – zależy od efektu na jakim Ci zależy.

Miejsca nurkowe w pobliżu Tulamben, Amed i Pemuteran są również dobrze znane z nurkowania w błocie. Tutaj gromadzą się osady bogate w składniki odżywcze, tworząc idealne siedlisko dla różnych fotograficznych podwodnych gwiazd, takich jak na przykład:

  • ślimaki nagoskrzelne,
  • koniki morskie,
  • krewetki.

Obiektyw makro jest niezbędny do zrobienia zdjęcia tych maleńkich stworzeń. Pamiętaj, aby zapakować dodatkowe baterie, zestaw do czyszczenia soczewek i dodatkowe karty pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!