Zanieczyszczone powietrze czyli wszechobecny smog, o którym niby wszyscy wiedzą, jednak nie do końca zdają sobie sprawę z konsekwencji zdrowotnych, jakie niesie za sobą. Dwutlenek siarki i wiele innych chemicznych związków, które na co dzień wdychane są nawet przez osoby o idealnym zdrowiu mogą powodować problemy górnych dróg oddechowych, czy niewydolność krążeniową, często są też przyczyną powstawania nowotworów.

Przyczyny powstawania smogu

Niestety największym winowajcą, który przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza jest ogrzewanie w budynkach jednorodzinnych. Oczywiście winę ponosi także przemysł, energetyka oraz transport. Do zanieczyszczenia powietrza, choć już w mniejszym stopniu przyczynia się również rolnictwo. Niestety mimo wielu apeli, świadomość ludzi jest mocno ograniczona, bo zamiast przeciwdziałać to tylko pogłębiają problem. Plastikowe butelki, worki foliowe czy gumowe odpadki spalane w niskiej temperaturze, powodują powstawanie bardzo dużych substancji toksycznych, które wdychają dzieci, astmatycy czy osoby starsze.

Czy da się skutecznie walczyć ze smogiem?

Niestety ale nie, co nie oznacza że nie można wyeliminować źródeł jego powstawania, przynajmniej częściowo. Już samo ograniczenie spalania śmieci w przydomowych piecach może znacząco wpłynąć na jakość powietrza. Niby każdy o tym wie, jednak nadal nic się z tym nie robi, bo taki ”opał” jest przecież tańszy. Na pewno pomoże również wymiana ogrzewania na systemy gazowe, może i droższe ale zdrowie jest przecież tylko jedno i trzeba je szanować .

Nie niszczmy środowiska

Problem smogu, który dotyczy coraz większej ilości miast to nie jedyna „ekologiczna bomba”, bo można powiedzieć, że środowisko naturalne nie jest dziś w dobrej kondycji i to człowiek się do tego przyczynia. Skażenia powietrza czy gleby można uniknąć, wybierając naturalne rozwiązania, które na pewno nie będą droższe. Nawet to, w jaki sposób odprowadzane są przydomowe ścieki, ma również ogromne znaczenie, więc warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, jakie rozwiązania będą najlepsze i dla człowieka i dla środowiska.

Kiedy warto wybrać szambo betonowe?

Takie szambo sprawdzi się w każdy warunkach, więc tutaj można powiedzieć, że nie ma ograniczeń. Z racji swojej wagi sprawdzi się w szczególności na terenach podmokłych, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki. Masa zbiornika spowoduje, że nie będzie on wypierany przez nie. Obecnie produkcją betonowych szamb zajmuje się wiele firm, szukając najlepszego i sprawdzonego rozwiązania warto poszukiwania zacząć od oczyszczalnie24.eu, gdzie każdy zainteresowany znajdzie odpowiedniej wielkości zbiornik.

Zalety betonowych szamb

Do zalet szamba betonowego koniecznie trzeba zaliczyć koszty jego zakupu, które nie są wygórowane, jak i łatwość montażu. Teoretycznie mając gotowy zbiornik, resztę prac można wykonać samodzielnie, jednak warto wziąć pod uwagę, iż szambo musi być wpuszczone do wykopu za pomocą specjalnego podnośnika hydraulicznego, więc lepiej zlecić jego montaż profesjonalnej firmie. Zajmie to jedynie kilka godzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!