Program Polska Bezgotówkowa rozszerza swój zasięg. Oprócz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw darmowe terminale bez abonamentu mogą otrzymać także instytucje publiczne!

Polska Bezgotówkowa to program, który ma na celu wsparcie przedsiębiorców, którzy do tej pory (lub przez okres ostatnich 12 miesięcy) nie zapewniali w swoich placówkach możliwości płatności bezgotówkowych, ale nie tylko. Ideą rozszerzonego we wrześniu programu jest także upowszechnienie płatności bezgotówkowych i ułatwienie dostępu do terminali płatniczych urzędom.

To odpowiedź na oczekiwania polskiego społeczeństwa, ale także wypełnienie deklaracji przedstawicieli polskiego rządu, który zapowiedział wsparcie procesu upowszechniania akceptacji płatności bezgotówkowych w naszym kraju.

Na czym polega program Polska Bezgotówkowa?

Udział w programie jest bezpłatny. W jego ramach przedsiębiorca może otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych i przez pierwsze 12 miesięcy nie ponosić żadnych kosztów związanych z posiadaniem i użytkowaniem urządzenia, gdyż w czasie trwania programu pokrywa je Fundacja Polska Bezgotówkowa. Terminale dostępne są zarówno w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej. Przyjmują płatności kartami Visa, MasterCard, Diners, UPI, JCB, a także telefonem komórkowym i płatności BLIKiem.

Po upływie 12 miesięcy najem terminala stacjonarnego wynosi 39 zł miesięcznie, a przenośnego – 49 zł miesięcznie. Terminal Smart D220 przechodzi zaś na własność bez dodatkowych opłat. Po roku procentowa prowizja miesięczna od transakcji dokonanych kartami wynosi 0,69 proc. w przypadku kart Visa i 0,79 proc. w przypadku karty MasterCard.

Nieco inaczej wygląda udział w programie dla sektora publicznego. W tym przypadku uczestnicy programu otrzymują darmowe terminale do 31 sierpnia 2021 i do tego czasu nie płacą prowizji od transakcji kartami Visa i MasterCard. Do końca sierpnia 2021 urząd nie ponosi więc żadnych kosztów związanych z posiadaniem i użytkowaniem terminala. Podobnie jak w przypadku przedsiębiorstw, obowiązuje także brak kosztów za obsługę transakcji.

Do programu Polska Bezgotówkowa mogą przystąpić instytucje administracji publicznej, skarbowej oraz urzędy samorządu terytorialnego, publiczna służba zdrowia, sądy i pozostałe podmioty publiczne. Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Wejdź na https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/

Płatności bezgotówkowe cieszą się w Polsce niesłabnąca popularnością. Wyniki licznych badań opinii publicznej potwierdzają, że Polacy oczekują jeszcze większej dostępności transakcji bezgotówkowych. Jak twierdzą, są one dużo szybsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze od transakcji gotówkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!