Wybór miejsca ślubu jest jedną z pierwszych (i największych) decyzji, które podejmiecie jako zaręczona para – wpłynie to na dostawców, budżet, wystrój, a nawet strój.

Oszacuj, ile osób chciałbyś zaprosić na swój wielki dzień, ponieważ nie wszystkie miejsca mogą pomieścić wiele różnych rozmiarów ślubów. Prawie każde miejsce będzie miało minimalną liczbę gości. Jeśli końcowa liczba uczestników jest mniejsza, niż się spodziewałeś i musisz zapłacić za dodatkowe talerze, zaleca się, aby zapytać obiekt, czy może wrzucić kilka przekąsek podczas godzin koktajlowych lub dodać dodatkowy czas na celebrację przyjęcia.

Usiądźcie razem i dogadajcie się, ile chcecie wydać.

Należy odrobić swoją pracę domową i dowiedzieć się, jakie są stawki są klasyczne w wybranej lokalizacji ślubu. Katalogi miejsc na imprezy okolicznościowe online, pozwalają na wyszukiwanie według:

  • lokalizacji
  • ceny
  • typu miejsca

Opcji jest wiele wśród innych kryteriów. Ustalenie, na ile możecie sobie pozwolić, pomoże Wam uniknąć bólu zakochania się w miejscu, które jest poza zasięgiem cenowym – nie chcesz wydawać więcej niż 50% całkowitego budżetu na ślub w danym miejscu. „Często pary wynajmują miejsca wesela, zanim cokolwiek innego zorganizują. Pary są tak podekscytowane i chcą zabookowac datę i miejsce, że nie myślą o wszystkich innych wydatkach, które muszą uwzględnić” potwierdza bielska konsultantka ślubna Pani Teresa Szydło. Później muszą zrekompensować nadmierne wydatki. Dodaje „Sprawdź blogi osób planujących ślub i fotografów, aby zobaczyć prawdziwe zdjęcia ślubne miejsc, które Cię interesują, dzięki temu uzyskasz znacznie lepsze wyobrażenie o tym, jak naprawdę wyglądają. Może to być szczególnie pomocne, jeśli nie możesz odwiedzić obiektu w sezonie, w którym będziesz brać ślub.

Wybierz datę ślubu.

Daty ślubu mogą być znaczące z różnych powodów; niektóre pary decydują się na ślub w dniu, w którym się spotkały, w dzień rocznicy ich rodziców lub dziadków lub z innych powodów, które mają znaczenie w ich kulturze lub religii. Inni mogą wybrać konkretną porę i dzień roku, ale nie zawsze jest to możliwe, jeśli z rezerwacją czekają na ostatnią chwilę. Jeśli możesz być elastyczny w kwestii daty i wybrać miesiąc poza sezonem, często będziesz w stanie zarezerwować miejsce swoich marzeń takie jak http://www.szkutnia.waw.pl/pl/przyjecia_okolicznosciowe/ za niższą stawkę. Na przykład, prawdopodobnie zapłacisz mniej za piątkowy ślub w lutym niż za sobotę w czerwcu. Pora roku, dzień tygodnia i długość trwania wesela będą miały wpływ na rozmowę negocjacyjną z dostawcami.

Ponieważ daty trzeba szybko zarezerwować w popularnych miejscach, zadzwoń, aby sprawdzić dostępność daty przed udaniem się do tej restauracji. Jeśli nie bierzesz ślubu na miejscu, dobrą zasadą jest zameldowanie się w miejscu jeszcze przed dokonaniem rezerwacji.

Pamiętaj – wybrane miejsce odegra ogromną rolę w kształtowaniu atmosfery na Twoim weselu, dlatego ważne jest, aby mieć wizję tego, co chcesz przedstawić w ramach swojego wielkiego dnia. Twoje miejsce staje się trzecią postacią w narracji twojej historii ślubnej. Nie zignoruj tego!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!