Pomysły na prezent dla dzieci w różnym wieku

Brak komentarzy

Urodziny, gwiazdka, dzień dziecka – każda z tych okazji wymaga kupna odpowiedniego prezentu dla malucha. Często przysparza to wielu problemów, nawet rodzicom, którzy przecież najlepiej znają swoje pociechy. Upominek powinien cieszyć i nie znudzić się po pierwszych 15 minutach, o co szczególnie trudno. Zwróć także uwagę na walory edukacyjne oraz inne korzyści, postaw na przykład na coś, co pozwoli wpłynąć na zdrowie lub rozwinąć zainteresowania i pasje. Sprawdź nasze propozycje dopasowane do wieku dziecka.

Coś dla najmłodszych

Kilkumiesięczne maluszki potrzebują przede wszystkim zabawek, ale takich, które rozbudzą w nich ciekawość świata, a jednocześnie pomogą złagodzić dolegliwości związane z ząbkowaniem. Warto postawić na karty i książeczki pozwalające poznać kształty oraz kolory, a także gryzaki (znajdziesz mnóstwo propozycji wykonanych z ekologicznych materiałów) lub chodziki pomagające w utrzymaniu stabilizacji.

Dla 2- i 3-latków sprawdzi się wszystko to, co angażuje ich uwagę i pomaga w dobrym zagospodarowaniu nadmiaru energii. W tym przypadku królują różnorodne pojazdy – możesz wybrać rowerki biegowe, trójkołowce, samochodziki, a może kolorowa hulajnoga dla dzieci? Ciekawym pomysłem są także pierwsze instrumenty czy pierwsza mapa oraz idealny do przeżywania niesamowitych przygód – namiot.

Prezent dla przedszkolaka

Wiek, w którym dziecko uczęszcza do przedszkola to idealny czas na naukę nowych rzeczy. Każdy dzień to szansa na wyjątkowe doznania i realizację fantastycznych, kreatywnych pomysłów. Ułatw swojemu dziecku to zadanie wybierając praktyczne prezenty. Mini kuchnia może być doskonała nie tylko dla dziewczynki, przecież panowie gotują równie chętnie. Książeczki to idealny prezent na każdym etapie życia, a w wieku przedszkolnym wspomagają dodatkowo naukę czytania i rozpoznawania cyferek.

Co kupić dziecku w wieku 7-10 lat i więcej?

Dzieci w wieku 7 i 8 lat chętnie się ruszają i lubią spędzać czas z rówieśnikami. Świetnie sprawdzą się więc dziecięce rolki lub deskorolka, która wprowadzi trochę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Na chłodne wieczory polecamy wszelkie planszówki i karcianki, które skutecznie odciągną Twoją pociechę od ekranu telewizora czy komputera. Możesz też wybrać specjalne zestawy majsterkowicza dla chłopca lub pudełko elementów pozwalających samodzielnie wykonać biżuterię – dla dziewczynki.

Dzieci w starszym wieku są już znacznie bardziej wymagające. W tym przypadku warto najpierw poznać zainteresowania lub hobby, by prezent był w pełni trafiony. Zwykle nie zawodzi elektronika – praktyczne słuchawki, designerski smartwatch czy zestaw gier komputerowych to uniwersalne propozycje, które najczęściej cieszą nastolatków. Szeroka oferta i dostępność ciekawych gadżetów z pewnością pozwoli Ci na wybór trafionego prezentu.

Doskonałym pomysłem dla mężczyzn może być także jazda gokartem! Sprawdź ofertę w różnych miastach na stronie -> https://prezentmarzen.com/jazda-gokartem-bielsko-biala/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!