Samochody ciężarowe są duże, odważne i bardzo wydajne, co sprawia, że ​​możliwość kupienia tej dużej ilości maszyny jest naprawdę kusząca. Dobrym miejscem na rozpoczęcie wyboru ciężarówki jest realistyczna ocena rzeczywistych potrzeb. Jeśli nie zamierzasz przewozić wielotonowych ładunków lub ciągnąć bardzo ciężkiej przyczepy – prawdopodobnie nie potrzebujesz takiej pełnowymiarowej ciężkiej ciężarówki.

Lżejsze, pełnowymiarowe ciężarówki lub nawet te kompaktowe, średniej wielkości powinny bardziej pasować do Twoich potrzeb. Jeśli nie musisz ciągnąć brudnego ładunku, takiego jak gruz budowlany to lepszym wyborem może być inny typ pojazdu, taki jak minivan lub SUV. Jeśli potrzebujesz tylko raz na jakiś czas coś odebrać, w przypadku jakiegoś konkretnego zadania, lepiej będzie wynająć go na te okazje, zamiast kupować takowy i sprawić, by działał jako samochód rodzinny.

Co wiedzieć przed zakupem ciężarówki?

Jeśli ciężarówka będzie służyć zarówno jako koń pociągowy, jak i transport rodzinny, należy rozważyć model z wydłużoną kabiną lub kabiną dla załogi z czterema drzwiami.

To prawdopodobnie najbardziej powszechna konfiguracja w dzisiejszych czasach. Jeśli planujesz jeździć po śniegu, w głębokim błocie lub na dystanse dłuższe niż na krótką odległość, powinieneś wybrać napęd na cztery koła.

Furgonetki są dostępne w nieskończonych kombinacjach: pełnowymiarowych lub kompaktowych; ich kabina może być regularna, rozszerzona lub jeszcze inna, może mieć dwie pary drzwi lub cztery, napęd na dwa lub cztery koła i tak dalej. Silniki od małych czterocylindrowych do dużych diesli….. Możesz mieć ciężarówki, jakie tylko chcesz

Kluczowe sprawy do rozważenia

Nawet w różnych podstawowych konfiguracjach, ciężarówki mogą znacznie różnić się ceną, zużyciem paliwa, komfortem, wydajnością, bezpieczeństwem i niezawodnością. Niektóre z tych czynników można łączyć. Najlepsza oszczędność paliwa idzie w parze z mniejszą wagą, mniejszym rozmiarem i skromną mocą. Podobnie, ciężka przyczepa wymaga ciężkiej ciężarówki z minusem związanym z zużyciem paliwa. Ponadto, warto wiedzieć że im cięższa jest ciężarówka, tym gorzej jedzie. Najbardziej polecane ciężarówki mają podwójne tylne koła, z tylnymi błotnikami, które wystają delikatnie z każdej strony ciężarówki. Te ekstremalne maszyny są jednak trudne do manewrowania.

Przy ciężarówkach ważne jest, aby kupić to, czego potrzebujesz, opierając się chęci przesadzania. Chociaż może to być kuszące, aby mieć dodatkowy ładunek i zdolność holowania, zapłacisz za to zarówno z góry, jak i przez kompromisy (takie jak jazda i oszczędność paliwa) w miarę upływu czasu. Jednak jeśli chcesz mieć to wszystko w osiągalnym budżecie warto spojrzeć na używane ciężarówki.

Pamiętaj też, że ciężarówki są również dobrze przystosowane do holowania łodzi, samochodów, przyczep i samochodów kempingowych. Specyfikacje producenta pojazdu i jego układu napędowego odnotują maksymalną masę ładunku i możliwości holowania. Pamiętaj o tym wszystkim przy zakupie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!