Dobre samopoczucie jest niezbędne, aby być szczęśliwym i zdrowym. Ale kupowanie materaca bez przeprowadzania badań w pierwszej kolejności może prowadzić do bezsennych nocy i ciężkich poranków, jeśli nie śpisz w odpowiedniej podstawie…. Materace mogą kosztować od kilkuset do tysięcy złotych, więc przed zakupem upewnij się, że wybrany materac jest wart inwestycji.

W tym miejscu zebraliśmy wszystko, co trzeba wiedzieć, zanim wybierzesz się do jednego z bielskich salonów z materacami lub zanim zaczniesz przeglądać strony internetowe. Niezależnie od tego, czy śpisz na boku czy cierpisz na przewlekły ból pleców, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, która opcja jest dla Ciebie najlepsza!

Rodzaje materaca

Materac sprężynowy otwarty – to świetny stosunek jakości do ceny, chociaż boki są szyte maszynowo, a nie szyte ręcznie, ale są lżejsze niż inne modele, dzięki czemu można je łatwo obracać. Są mniej pomocne niż inne materace, dlatego najlepiej nadają się do pokoi gościnnych lub łóżek dziecięcych, gdzie są używane okazjonalnie lub wymagają regularnej wymiany.

Materac sprężynowy kieszeniowy – ten rodzaj materaca jest bardziej luksusowy, ponieważ wykonany jest z pojedynczych, małych sprężyn umieszczonych we własnej kieszeni materiału. Oznacza to, że każda sprężyna porusza się niezależnie, zapewniając więcej wsparcia niż otwarte materace sprężynowe. Możesz kupić miękkie, średnie lub twarde wersje, w zależności od twoich preferencji, i są one bardziej oddychające niż pianka z pamięcią lub materace lateksowe (idealne, jeśli jest Ci w nocy zawsze za gorąc). Są one jednak ciężkie i mogą być wypełnione naturalnymi materiałami, takimi jak wełna, która może wywoływać alergie. Jest to dobra opcja, jeśli szukasz czegoś do łóżka dla dwóch osób, ponieważ oddzielne sprężyny zaspokajają Twoje różne potrzeby i masy, a także zminimalizują ryzyko, że będziesz budził partnera w środku nocy.

Materac z pianki memory: te bardziej nowoczesne materace są wykonane z pianki memory, która jest materiałem nadającym się do formowania, który również reaguje na temperaturę i wagę oraz ma właściwości hipoalergiczne. Oznacza to, że będzie kształtować ciało, wchłaniać wagę i zmniejszać nacisk na stawy. Nie każdy lubi ruch tonący jaki odczuwa się na tego typu materacach i może się rozgrzać, ale jest to najlepszy materac 160×200 twardy i miękki dla tych, którzy potrzebują wsparcia lub cierpią z powodu złego pleców, ponieważ utrzyma postawę i wyrównuje kręgosłup poziomo podczas spania na boku.

Materac lateksowy: jak sama nazwa wskazuje, materace te są wypełnione pianką lateksową, która jest materiałem szczególnie oddychającym, dzięki czemu nie będzie się przegrzewać w środku nocy. Jest również wyjątkowo trwały i powinien przetrwać wiele lat. I jest to dobry wybór dla osób z alergią lub astmą. Są solidnie, lepiej nadają się dla tych, którzy wolą twardsze podłoże. Zwykle lateksowe materace są ciężkie, uważaj też na tańsze wersje – mogą z czasem tworzyć się w nich

Pamiętaj że to jaki ostatecznie będzie twój materac, wpłynie na to, jak dobrze się wyśpisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!