Jeśli szukasz nowego monitora do istniejącego komputera, przed dokonaniem wyboru będziesz chciał porównać ekrany do komputerów LCD. Poszukaj rozmiaru, na który możesz sobie pozwolić i dopasuj go do swojego obecnego miejsca pracy, ale weź także pod uwagę techniczne aspekty monitora LCD, w tym:

  • proporcje ekranu,
  • rozdzielczość,
  • kąty widzenia,
  • inne.

Rozpoczynając wyszukiwanie nowego monitora, porównaj monitory LCD według rozmiaru ekranu. Monitory LCD są sprzedawane według rzeczywistych rozmiarów, co oznacza, że rzeczywiste wymiary ekranu są podane jako rozmiar ekranu LCD. Wybierając odpowiedni rozmiar ekranu, weź pod uwagę dostępne miejsce. Najbardziej popularne są ekrany LCD o przekątnej od 15 do 19 cali, ale monitory LCD mają jeszcze większe rozmiary. Dowiedz się, jakie są proporcje ekranu, patrząc na rozmiar ekranu. Porównaj również możliwości wyświetlania monitora LCD. Niektóre są sprzedawane jako typowe wyświetlacze o wymiarach 4: 3, podczas gdy inne wyświetlają teraz opcję szerokiego ekranu, podobnie jak telewizory.

Spójrz na rozdzielczość oferowaną przez monitor LCD.

Numer rozdzielczości odnosi się do największej liczby pikseli, jaką monitor może wyświetlić. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu na monitorze komputera. Monitor powinien być również w stanie wyświetlać różne rozdzielczości. Ten standard nazywa się VGA lub SVGA i odnosi się do różnych wymiarów, jakie monitor może wyświetlać. Zwróć uwagę na współczynnik kontrastu gdzieś na opakowaniu monitora LCD lub broszurze informacyjnej.

Współczynnik kontrastu jest mierzony od najjaśniejszej do najciemniejszej części, jaką może wyświetlić ekran. Wyższe współczynniki pokazują, że monitor LCD będzie lepiej pokazywał głęboką czerń i jasną biel.

Zobacz kąty, pod którymi monitor LCD jest dobrze widoczny.

Monitory LCD działają przy użyciu pikseli, które są najłatwiejsze do zobaczenia bezpośrednio na ekranie. Jeśli monitor zostanie lekko obrócony w taki czy inny sposób, obraz będzie zniekształcony i wyblakły. Szukaj wysokiej oceny. Ocena kąta jest zwykle podawana w stopniach. Optymalny, ale zwykle niemożliwy kąt widzenia to 180 stopni. 180-stopniowy kąt widzenia oznaczałby, że ekran byłby widoczny z dowolnego miejsca przed nim bez zniekształceń.

Znajdź monitor LCD o wyższej częstotliwości odświeżania.

Częstotliwość odświeżania odnosi się do ilości razy, kiedy ekran będzie się odświeżał, aby zapewnić jak najczystszy obraz. Monitory LCD z częstotliwością odświeżania jakie dzisiaj dostaniesz w sklepach wskażą na bardzo wyraźny obraz bez migotania spowodowanego wolniejszymi częstotliwościami odświeżania.

Uważaj na monitory LCD, które nie mają złączy potrzebnych do podłączenia do obecnego komputera. Najpopularniejszym złączem LCD jest złącze cyfrowe DVI (białe złącze). Niektóre nowsze monitory LCD mogą mieć złącze HDMI lub DisplayPort, które jest połączeniem cyfrowym, które zapewnia wyraźniejszy, jaśniejszy obraz. Połączenie cyfrowe może nie działać z bardzo starymi komputerami bez odpowiednich kabli konwertera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!