Atramenty solwentowe produkowane są na bazie organicznych rozpuszczalników, dzięki czemu dają alternatywę zamiennikom wytwarzanym na bazie wody. Wykorzystywane są w przemyśle poligraficznym do druku solwentowego. Przeczytaj więcej na ich temat i dowiedz się, dlaczego są tak chętnie wybierane przez profesjonalistów.

Gdzie wykorzystuje się atramenty solwentowe?

Poligraficzne atramenty solwentowe stosuje się głównie do druków wielkoformatowych, które wykonywane są na materiałach z PCV, ponieważ mają lepszą adhezję, czyli przyczepność do materiału, na którym wykonuje się wydruki. Taki rodzaj druku wykorzystuje się głównie w marketingu i reklamie do produkcji banerów reklamowych i plakatów na foliach.

Tego rodzaju atramenty solwentowe posiadają dodatkowo wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych wpływających na trwałość nadruku oraz jego ścieralność. Nadruk wykonany techniką solwentową trzyma się na powierzchni bardzo długo i zachowuje swoje pierwotne właściwości. Kolor i jego nasycenie zachowuje swoją głębię na długi czas dając klientowi gwarancję trwałości i wysokiej jakości wykonania wydruku.

Tusze solwentowe przysługują się do oszczędności klienta, ponieważ do wydruków wielkoformatowych wykorzystuje się mniejsze ilości tuszu na większych powierzchniach przy zachowaniu wysokiego nasycenia i głębi koloru. Nie ma na nie wpływu nagła zmiana pogody, długotrwały deszcz czy ciepłe promienie słoneczne.

Atramenty solwentowe posiadają uniwersalne głowice

Atramenty produkowane są tak, aby ich głowice pasowały do części w wielu drukarkach, dzięki czemu można mówić o ich uniwersalności. Najpopularniejsze atramenty można wykorzystać w różnych modelach od popularnych producentów drukarek, jak i w egzemplarzach mniej znanych firm. Dzięki temu są bardzo kompatybilne i ułatwiają nie tylko zdobycie odpowiedniego tuszu bądź jego zamiennika, ale również samą wymianę.

Produkcja atramentów solwentowych na bazie rozpuszczalników organicznych daje komfort szybkiego wysychania co przyspiesza czas realizacji zamówienia nie umniejszają efektowi końcowemu i jakości wykonania wydruku.  Wydruki na bazie tuszu solwentowego nadają się zarówno do przechowywania wewnątrz pomieszczenia, jak i do ulokowania na zewnątrz.

Wysoka jakość tuszu oraz pomoc profesjonalistów w wyborze

Dzięki coraz nowszym technologiom kolory atramentów, które są dostępne na rynku poszerzają możliwości wydruku i umożliwiają drukowanie w coraz większej ilości i różnorodności kolorystycznej.

Atramenty solwentowe posiadają również wysoką odporność na promieniowanie UV. Zapobiega to blaknięciu koloru, ale również powoduje, że zaschnięty tusz w postaci nadruku nie ściera się. Wiele atramentów solwentowych jest ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Produkuje się je z nieszkodliwych substancji o krótkim czasie rozkładu i małej ilości substancji chemicznych. Dzięki temu atramenty ekologiczne nie uczulają i nie posiadają intensywnych zapachów podobnych do ich standardowych zamienników.

Eksperci zajmujący się drukarkami solwentowymi służą poradą w temacie wyboru odpowiedniego atramentu do drukarki posiadanej przez konkretną drukarnię poligraficzną. Należy pamiętać, że druk poligraficzny, wykonywany często na wielkich formatach jest dużo bardziej wymagający i potrzebuje profesjonalnych rozwiązań i konkretnego doradztwa ze strony specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!