Bardzo często ludzie wpisują w swoim CV „kreatywność” jako jedną z cech. Zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną i zapytani o definicję tego słowa, zresztą bardzo często nadużywanego, nie są w stanie udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi. Tymczasem samo poszukiwanie pracy jest prostym weryfikatorem własnej kreatywności oraz możliwością nauczenia się na własnym przykładzie czym ona tak naprawdę jest. Poniżej prezentujemy cztery wskazówki, które mogą Wam pomóc w znalezieniu ciekawej pracy.

Stwórz sam swoje stanowisko

Co możesz zrobić, jeżeli interesuje Cię praca w jakiejś firmie, ale nie ma tam stanowiska odpowiadającego Twoim kwalifikacjom? Możesz… stworzyć sobie stanowisko pracy. Jednak nie chodzi o zakładanie własnej działalności – jeżeli posiadasz umiejętności, które mogą być przydatne dla danej firmy, a do tego jesteś w stanie to uargumentować posługując się konkretnymi danymi masz spore szanse na pozytywny odzew. Oczywiście takie podejście wymaga sporej charyzmy, umiejętności, intuicji i… szczęścia, ale w zamian możesz zacząć pracę na wymarzonym stanowisku, stworzonym specjalnie pod Ciebie.

Postaw na działanie

Od wielu tygodni, a nawet miesięcy, nie pojawiły się żadne ciekawe oferty pracy pasujące do Twoich umiejętności, a na te które wysłałeś nie było żadnego odzewu? Może pora wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować zainteresować swoją ofertą również te firmy, które nie publikują ogłoszeń na Pracuj.pl, czy innych portalach? Szacuje się, że ok. 70% rynku pracy to tzw. rynek ukryty – rekrutacje prowadzone są albo wewnątrz firmy, albo za pośrednictwem poczty pantoflowej. Jeżeli trafisz na odpowiedni moment, a do tego masz coś ciekawego do zaoferowania to istnieje spora szansa, że bardzo szybko znajdziesz zatrudnienie na korzystnych warunkach.

Pokazuj umiejętności

O tym, że reklama jest dźwignią handlu słyszał chyba każdy. Dotyczy to również rynku pracy. Jeżeli nie posiadasz doświadczenia zawodowego, ale masz konkretne umiejętności i/lub wiedzę warto się nie pochwalić. Założenie profesjonalnej strony internetowej w jednej z firm hostingowych nie jest ani drogie, ani zbyt trudne (na początek w zupełności wystarczy jeden z domyślnych szablonów WordPress-a), a pozwoli na nieskrępowane dzielenie się swoją twórczością z innymi. Może się przydać również w czasie poszukiwania pracy – link do portfolio na własnej stronie umieszczony w CV zawsze robi pozytywne wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!