Zdarzają się różne sytuacje, w których jedynym rozwiązaniem jest holowanie auta. Zatankowanie niewłaściwego paliwa, uszkodzenie czujnika, który unieruchomi samochód, uczestnictwo w kolizji czy duża awaria. W jaki sposób powinno przebiegać holowanie samochodu? O czym należy pamiętać przy holowaniu?

Pomoc drogowa 24h – ile kosztuje holowanie?

W dobie Internetu sprawdzenie cennika pomocy drogowej nie jest trudne. Wystarczy zapytać wyszukiwarkę o najbliżej znajdującą się pomoc drogową i przyjrzeć się cennikowi na stronie www czyli przykładowo w wyszukiwarce wpisać “pomoc drogowa bielsko biała“. Warto pamiętać, iż czym dalej od miejsca przymusowego postoju ma siedzibę warsztat, tym więcej przyjdzie nam zapłacić za usługę holowania. Najlepiej więc zawęzić wyniki wyszukiwania do najbliższej okolicy.

Cena holowania jest uzależniona od wielu czynników. Począwszy od regionu (Bielsko Biała czy Bydgoszcz zapewne zaoferuje usługi tańsze, niż np. Warszawa) i wielkości oraz doświadczenia firmy po dzień tygodnia i porę dnia. Za pomoc drogową w godzinach nocnych lub w dni świąteczne niestety będziemy zmuszeni zapłacić o wiele więcej (zazwyczaj od 50 do 100% ceny usługi).

Pomoc drogowa Bielsko Biała – jak przebiega holowanie samochodu?

Jeśli zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy, pozostaje nam już tylko czekać na przybycie lawety z odsieczą. Po jej przybyciu cały proces powinien już postępować szybko i sprawnie. Doświadczony pracownik podejmuje odpowiednie kroki, które mają na celu bezpieczne załadowanie naszego samochodu na lawetę. Najlepiej jest obserwować uważnie cały proces i uprawnić się, że auto zostało prawidłowo zamocowane a podczas wciągania go na pojazd holujący nie doszło do żadnych uszkodzeń. Warto pamiętać o tym, aby oznakować miejsce pracy poprzez postawienie trójkąta ostrzegawczego oraz pachołków. Kierowca lawety powinien z kolei uruchomić żółte sygnały ostrzegawcze.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się lawety, które umożliwiają holowanie na specjalnie przeznaczonej do tego platformie. Pracownik pomocy drogowej powinien opuścić ją do poziomu asfaltu a następnie wciągnąć na nią auto wyciągarką spalinową lub elektryczną. Do wciągarki podłącza się stalową linę o dużej wytrzymałości, która poradzi sobie z wciągnięciem pojazdu nawet o wadze kilku ton.

Jeżeli auto nie uległo awarii, a z winy innego kierowcy doszło do stłuczki lub innego uszkodzenia, wskutek którego jedynym wyjściem pozostało holowanie, przed odjazdem upewnij się, iż spisałeś OC sprawcy.

Auto na lawecie… i co dalej?

Jeśli pomoc drogowa Bielsko wciągnęła już auto na lawetę i odpowiednio je zabezpieczyła, pora na odwiezienie samochodu do wybranego przez nas warsztatu. Pamiętaj, że każdy km drogi wiąże się z dodatkowymi kosztami, zatem warto zdecydować się na niedaleko położoną firmę (o ile cechuje się dobrymi opiniami). Do wyboru mamy niezależny warsztat, serwis wybranej marki samochodów albo usługi polecone nam przez pomoc drogową, która holuje nasz pojazd (zazwyczaj często są to usługi połączone). Decyzję o wyborze miejsca możemy podjąć samodzielnie lub za pośrednictwem ubezpieczyciela, jeżeli to on finansuje wykonanie naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!