Biznesowe rachunki bieżące są podstawą planowania finansowego małej firmy: gdy już je masz, możesz zbudować wszystko, czego potrzebuje Twoje przedsięwzięcie, aby odnieść sukces.

Najlepsze biznesowe rachunki czekowe łączą wysoką jakość obsługi klienta i integrację oprogramowania z kilkoma specyficznymi dla firmy funkcjami, takimi jak możliwość przelewania środków lub dokonywania nieograniczonych wpłat. Istnieje mnóstwo opcji sprawdzania biznesu dostępnych dla właścicieli małych firm, które w większości oferują wiele takich samych funkcji, ale kilka naprawdę się wyróżnia.

Dlaczego potrzebujesz firmowego konta rozliczeniowego?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których powinieneś otrzymać dedykowany rachunek firmowy, zamiast polegać na osobistym koncie czekowym lub oszczędnościowym, aby zatrzymać zarobki firmy.

Po pierwsze, posiadanie konta czekowego dla firm oddziela finanse firmy od środków osobistych. Połączenie wydatków osobistych i biznesowych tworzy koszmar finansowy: przychodząc co kwartał do opodatkowania, będziesz spędzać godziny na oddzielaniu wydatków biznesowych od osobistych. Co gorsza, być może będziesz musiał zapłacić dodatkowo księgowemu za czas spędzony na wykonywaniu tego nie do pozazdroszczenia zadania.

Dedykowane konto dla firm bankowe zapewnia również lepszy wgląd w to, jak radzi sobie Twoja firma. Zawsze wiesz dokładnie, ile pieniędzy ma Twoja firma, a nie miszmasz tego, jak myślisz, jak działa Twoja firma, plus lub minus różne osobiste zakupy i depozyty.

Ponadto właściciele małych firm, którzy nie korzystają z dedykowanego konta czekowego, narażają się na kwestie prawne. Jeśli Twoja firma to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub korporacja, gromadzenie finansów „przeszywa korporacyjną zasłonę”, co oznacza, że ​​możesz zostać pociągnięty do osobistej odpowiedzialności, jeśli Twoja firma jest przedmiotem pozwu.

Czy możesz używać osobistego konta czekowego w swojej firmie?

Najlepsze konto firmoweWielu właścicieli małych firm zastanawia się, czy otwarcie oddzielnego osobistego konta bankowego w celu przechowywania finansów firmy jest dopuszczalne. Nie – z dwóch powodów. Po pierwsze, wiele banków nie zezwala na używanie osobistych kont bankowych do zarabiania firm – jeśli bank dowie się, że używasz osobistego konta czekowego do przechowywania i przenoszenia środków na swoją firmę, zamknie konto i poprosi o otwarcie konto firmowe. Po drugie, otwarcie biznesowego konta czekowego jest jednym z pierwszych kroków w tworzeniu i budowaniu kredytu dla Twojej firmy. Historia kredytowa jest niezbędna, jeśli chcesz kwalifikować się do taniego finansowania dla swojej firmy. Dlatego lepiej sprawdzić ranking kont dla firm i znaleźć coś fajnego.

Czego potrzebujesz, aby otworzyć firmowe konto rozliczeniowe?

Aby otworzyć firmowe konto czekowe, będziesz potrzebować pewnej dokumentacji. Niektóre z konkretnych elementów, których będziesz potrzebować, obejmują: nip lub numer ubezpieczenia społecznego: Możesz używać swojego numeru ubezpieczenia społecznego w niektórych bankach, jeśli jesteś jedynym właścicielem, ale numer NIP określa obecność podatkową Twojej firmy i jest kolejnym ważnym krokiem w ustanowieniu kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!