Dostałeś pozwolenie na broń, ale zastanawiasz się co dalej? Mamy zebrane najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci się w tym odnaleźć.

Bezpieczeństwo posiadania broni – podstawowe wskazówki

Zawsze trzymaj lufę broni skierowaną w bezpiecznym kierunku. „Bezpieczny kierunek” oznacza, że ​​pistolet jest skierowany w taki sposób, że nawet w przypadku przypadkowego wystrzału nie spowoduje obrażeń. Zawsze trzymaj palec z dala od spustu, dopóki nie zamierzasz strzelać. Podczas trzymania pistoletu połóż palec na zewnątrz kabłąka spustowego lub wzdłuż boku pistoletu. Nie dotykaj spustu, dopóki nie jesteś faktycznie gotowy do strzału. Broń palna powinna być rozładowana, gdy nie jest używana. Za każdym razem, gdy podnosisz broń, np. Wyjmując ją z magazynu lub zwracając do magazynu, pamiętaj, aby skierować ją w bezpiecznym kierunku i upewnić się, że jest rozładowana.

Upewnij się, że wiesz, jak działa twoja broń: przeczytaj instrukcję dołączoną do broni aby wiedzieć, jak bezpiecznie otwierać i zamykać broń palną i wiedzieć, jak bezpiecznie usuwać amunicję z broni palnej i jej magazynka.

Najważniejsze: przechowuj broń w zamkniętej szafie pancernej takiej jak Novcan G3/S1/8 , sejfie, skarbcu na broń lub futerale, gdy nie jest używana, zapewniając że znajduje się w miejscu niedostępnym dla dzieci i nie może być obsługiwana przez nikogo bez Twojej zgody. Przechowuj amunicję w zamkniętym miejscu, z dala od broni palnej.

Użyj urządzenia blokującego broń, które uniemożliwia korzystanie z broni, gdy nie jest używana. Zamek do broni powinien być używany jako dodatkowe zabezpieczenie, a nie jako substytut bezpiecznego przechowywania. Upewnij się, że młodzi ludzie w Twoim domu znają i rozumieją wytyczne dotyczące bezpieczeństwa dotyczące broni palnej. Najlepiej niech podpiszą zobowiązanie dla młodych ludzi – przypomnienie, że jeśli znajdą broń palną pozostawioną bez nadzoru w swoim domu lub u sąsiada, aby jej nie dotykała, i powiedz osobie dorosłej. Zawsze rozładowuj, czyść i umieszczaj broń w bezpiecznym miejscu do przechowywania zaraz po powrocie z polowania lub dnia na strzelnicy.

O czym jeszcze pamiętać w kontekście bezpiecznego posiadania broni?

Poinformuj wszystkich członków swojej rodziny o bezpieczeństwie broni palnej. Odwiedź stronę internetową z informacjami na ten temat, aby uzyskać informacje dotyczące bezpieczeństwa i dowiedzieć się, gdzie można otrzymać bezpłatny zestaw bezpieczeństwa do broni palnej w Twojej okolicy. W Polsce również działa organizacja promująca bezpieczeństwo i odpowiedzialność za broń palną – to ogólnokrajowa inicjatywa promująca odpowiedzialność za broń palną i zapewniająca edukację w zakresie bezpieczeństwa wszystkim właścicielom broni. Ma to na celu pomóc młodym ludziom i dorosłym w zapewnieniu większego bezpieczeństwa w przypadku posiadania broni palnej w domu. Właściciele broni palnej bez względu na to zawsze powinni starać się znaleźć narzędzia, wskazówki i informacje na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego przechowywania broni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!