Jeśli jak wielu innych Bielszczan masz złą historię kredytową, uzyskanie bezpiecznej, atrakcyjnej pożyczki może się wydać niemożliwe. W końcu każdy prawowity pożyczkodawca przeprowadzi kontrolę kredytową. A kiedy zobaczą Twój wynik, po prostu odrzucą cię, prawda?

Nie można tak myśleć.

Są pożyczkodawcy, którzy przeprowadzają kontrole kredytowe, ale nadal pożyczają pieniądze ludziom ze złą historią kredytów. Jednak, aby wyjaśnić, jak to działa, musimy najpierw usunąć pewne przeszkody. Mianowicie, musimy mówić o różnicy między bezwzględnymi kontrolami kredytowymi a miękkimi kontrolami kredytowymi.

Pełna kontrola kredytowa oznacza pobranie pełnej kopii historii kredytowej.

Najczęściej twarda kontrola kredytowa występuje, gdy dana osoba składa wniosek o nowy kredyt. Wielu kredytodawców postrzega zbyt wiele kontroli jako znak, że dana osoba desperacko potrzebuje kredytu, co sprawia, że ​​pożyczkodawcy rzadziej udzielają pożyczek. W rzeczywistości, przeprowadzanie takiej kontroli kredytowej może obniżyć twoją zdolność kredytową nawet o kilka punktów! Według ekspertów, osoba z sześcioma pełnymi kontrolami kredytowymi w ciągu jednego roku jest o osiem razy bardziej skłonna do złożenia wniosku o upadłość niż osoba bez takowych kontroli na swoim koncie.

Niepełne kontrole kredytowe

Niepełna kontrola kredytowa pobiera znacznie mniej danych niż pełna. Zamiast pełnego raportu kredytowego osoby, chodzi tylko o krótki przegląd. Podczas gdy pełne kontrole kredytowe muszą być autoryzowane, niepełne kontrole kredytowe nie. Wiesz, że te wstępnie zatwierdzone karty kredytowe są często oferowane drogą pocztową? Ci kredytodawcy prawdopodobnie przeprowadzili już delikatną kontrolę przed wysłaniem ci oferty. Pożyczki bez BIK – plusy i minusy mają jak wszystko inne, ale w wielu przypadkach są najlepszym, o ile nie jedynym rozwiązaniem.

Wielką zaletą niepełnych kontroli kredytowych jest to, że nie pojawiają się w raporcie kredytowym. Lub raczej nie pojawiają się, gdy inni ludzie patrzą na raport kredytowy. Jeśli poprosisz o kopię swojego raportu, będziesz mógł zobaczyć historię tych kredytowych, ale inne jednostki, które patrzą na twój kredyt, nie będą tego widzieć.

Ze wszystkich względów i celów, miękkie niepełne kredytowe nie pojawiają się na historii kredytowej – i zdecydowanie nie wpływają na twoją zdolność kredytową.

Następnym razem, gdy zobaczysz reklamę “kredytodawcy bez bik”, po prostu zamień słowa “brak sprawdzenia wiarygodności kredytowej” na “niepełną kontrolę”, ponieważ zazwyczaj są oni jednym i tym samym.

Powodem, dla którego pożyczkodawcy nie sprawdzają kredytu swoich klientów, jest to, że nie obchodzi ich, czy ich klienci nie mogą spłacić swoich pożyczek. Aktywnie liczą na to, że ich klienci nie będą mogli spłacać swoich pożyczek w terminie…. Im więcej klientów nie może sobie pozwolić na pożyczki, tym więcej pożyczek pożyczkodawca ma do ściągania z wyższymi odsetkami. Wszystko z początku brzmi ładnie, ale to naprawdę tylko szansa, żeby pożyczkodawca obciążył pożyczkobiorcę dodatkowymi odsetkami za pożyczenie tej samej kwoty pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!