Zobacz ranking najlepszych ofert pożyczek bez baz. Są to oferty pozabankowych pożyczek, w których można otrzymać pieniądze bez weryfikacji klienta w bazach dłużników (BIG InfoMonitor, ERIF oraz KRD). Maksymalna kwota pożyczki bez sprawdzania w bazach to aż 150 000 zł, a czas spłaty może wynieść nawet 10 lat. Wszystkie produkty dostępne są bez wychodzenia z domu.

Na czym polegają pożyczki bez baz?

Jeżeli ubiegamy się o kredyt lub pożyczkę, nasze dane zawsze weryfikowane są w bazach gromadzących informacje o tym, jak spłacamy nasze inne zobowiązania. Pożyczkodawca w ten sposób dowiaduje się o naszej historii kredytowej i na jej podstawie ocenia szanse na terminową spłatę nowego zobowiązania.

Najważniejszą bazą jest oczywiście BIK (Biuro Informacji Kredytowej), które wbrew obiegowej opinii, nie jest jedynie “bazą dłużników”. W raporcie tej bazy znajdziemy bowiem wszelkie informacje na temat kondycji naszych zobowiązań w bankach czy firmach pożyczkowych – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Co ciekawe – zdecydowana większość informacji zawartych w tej bazie ma charakter pozytywny i potwierdza terminową spłatę zobowiązań. Osoby, które mają negatywne wpisy w tym rejestrze na swój temat, mogą skorzystać z pożyczek bez BIK.

Gorzej sytuacja wygląda w przypadku pozostałych baz, czyli biur informacji gospodarczej (między innymi KRD, ERIF, BIG InfoMonitor). Jakikolwiek wpis w takim rejestrze oznacza, że zalegamy ze spłatą innego zobowiązania. W rezultacie możemy mieć spore problemy z uzyskaniem kolejnego zobowiązania.

Wtedy z pomocą przychodzą właśnie “pożyczki bez baz szybko”, czyli oferty, w których firmy pożyczkowe albo nie weryfikują Klientów w bazach dłużników, albo akceptują pojawiające się tam zaległości i wpisy.

W jakich bazach weryfikują firmy pożyczkowe? Najczęściej chodzi o następujące rejestry:

1) Biuro Informacji Kredytowej,

2) Krajowy Rejestr Długów (KRD),

3) BIG InfoMonitor,

4) Biuro Informacji Gospodarczej ERIF,

5) Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej – KBIG,

6) baza Związku Banków Polskich,

7) Centralny Rejestr Restrukturyzacji i Upadłości.

Wielu Klientów liczy, że firma pożyczkowa nie będzie ich weryfikowała w powyższych bazach lub „przymknie oko” na ewentualne zaległości. Czy to możliwe ? Tak – na rynku znajdziemy sporo takich ofert. Warto jednak korzystać wyłącznie ze sprawdzonych pożyczkodawców.

Powinniśmy również pamiętać, że warunkiem otrzymania pożyczki jest posiadanie stałych dochodów. To dla pożyczkodawcy gwarancja, że będziemy w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę.

Pożyczki bez baz – kto może otrzymać?

Pożyczki te najczęściej są wybierane przez osoby nadmiernie zadłużone, które z uwagi na zaległości w spłacie innych zobowiązań, widnieją w rejestrach dłużników. Przypomnijmy, że wbrew obiegowej opinii, baza Biura Informacji Kredytowej nie jest bazą dłużników. W tym rejestrze znajdziemy bowiem wszystkie informacje o naszych kredytach i pożyczkach – zarówno tych spłacanych regularnie, jak i tych z opóźnieniami. Ponad 90% danych zawartych w tej bazie to informacje pozytywne – o braku zaległości w spłacie.

O pieniądze mogą starać się osoby, które:

– mają ukończone 18 lat,

– posiadają polskie obywatelstwo,

– są zameldowani i mieszkają w Polsce,

– posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,

– nie są w stanie upadłości konsumenckiej,

– mają konto w banku oraz telefon komórkowy,

– otrzymują stały udokumentowany dochód,

– dysponują odpowiednią zdolnością kredytową.

Każda firma pożyczkowa posiada oczywiście odrębną politykę kredytową – część firm weryfikuje wszystkie bazy, a część sprawdza wyłącznie niektóre biura informacji gospodarczej (popularne BIGi). Część pożyczkodawców otwarcie wskazuje, że obecność w bazach dłużników nie oznacza negatywnej decyzji kredytowej.

Jak otrzymać pożyczkę bez baz?

Większość tego typu pożyczek dostępna jest przez Internet i bez zaświadczeń o dochodach. Dla Klientów oznacza to minimum formalności i szansę na szybką gotówkę. Procedura różni się w zależności od firmy pożyczkowej, ale można przyjąć, że ogólny proces pożyczkowy wygląda następująco:

1. Wybieramy najlepszą pożyczkę bez baz.

2. Wskazujemy kwotę pożyczki i okres spłaty.

3. Wypełniamy wniosek pożyczkowy.

4. Firma weryfikuje wskazane dane

5. Decyzja pożyczkowa.

6. Wypłata pieniędzy na konto.

Wszystkie firmy wypłacają pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy wskazany we wniosku. Najczęściej wystarczy mieć tylko dowód osobisty, są to więc pożyczki na dowód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!