Praca w korporacji – Dobry wybór?

Brak komentarzy

Wiele osób broni się zaciekle przed praca w korporacji. Dzieje się tak głównie za sprawą wielu mitów krążących wokół tej ścieżki zawodowej. Nie brakuje osób, które nie biorą pod uwagę etatu w korporacji nawet nie zastanawiając się nad tym, jakie korzyści może on przynieść za wytrwałość w pokonywaniu trudności.

Zalety pracy w korporacji

Jeśli praca w korporacji wydaje się być dla Ciebie satysfakcjonująca, regularnie przeglądaj oferty pracy dostępne np. w serwisie Pracuj.pl i odpowiadaj na nie. Wcześniej poznaj jej zalety i wady.
Zaletą, o której wspomina wielu obecnych i byłych pracowników korporacji, są wysokie zarobki i satysfakcjonujące benefity, często znacznie przewyższające swoją wartością miesięczną pensję. Na uwagę zasługuje też kultura pracy i zespół odpowiednio zmotywowany i ukierunkowany na wspólny sukces. Dla wielu osób ogromne znaczenie ma możliwość systematycznego podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwijania kompetencji poprzez udział w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach.
Praca w korporacji to dobry trening samodyscypliny i umiejętności skutecznego działania pod presją. To czas nawiązywania cennych kontaktów zawodowych i możliwość szybkiego pięcia się po drabinie hierarchii w strukturach firmy.

Minusy pracy w korporacji

Jak w każdym miejscu, również na etacie w korporacji znajdą się minusy. Tu na pierwszym miejscu można wymienić „wyścig szczurów”, czyli presja wywierana na pracownikach, by działali efektywnie poprzez nagradzanie tych, którzy osiągają najlepsze wyniki. W takiej atmosferze łatwo trafić na zespół, w którym współpracownicy rozpychają się łokciami i zrobią wszystko, by wygrać w danym okresie rozliczeniowym.
Tak samo łatwo, jak zdobyć stanowisko pracy w korporacji, jest je stracić niemal z dnia na dzień. Czasem wystarczy, że bezpośredni przełożony zobaczy w Tobie zagrożenie dla siebie, by Twoje dni w danej firmy zostały policzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!