Leasing pracowniczy – spróbuj swoich sił w innej branży.

Jeśli myślałeś kiedyś, żeby sprawdzić się w innej dziedzinie, spróbować czegoś nowego, a Twój pracodawca proponuje Ci leasing pracowniczy, powinieneś się zgodzić. Jest to bowiem forma wypożyczenia pracownika do innej firmy. Pracodawca może zaproponować Ci w trakcie trwania Twojej umowy wypożyczenie Cię innemu pracodawcy. W tym czasie w swojej firmie dostajesz bezpłatny urlop. Wtedy możesz zacząć wykonywać pracę u kogoś innego. Jesteś wypożyczony na określony czas lub realizację jakiegoś wyznaczonego zadania, do którego masz kwalifikacje. Wszystko dzieje się z inicjatywy Twojego pracodawcy. Jednak nic nie dzieje się za Twoimi plecami. Aby leasing pracowniczy doszedł do skutku, potrzebna jest Twoja zgoda.

Okres, w którym wykonujesz pracę u innego pracodawcy, oczywiście wlicza Ci się do stażu pracy.  Po urlopie bezpłatnym, udzielonym na czas innego zlecenia wracasz do swojej poprzedniej pracy na tych samych warunkach co wcześniej. Warunkiem jest wykonanie pracy u pracodawcy, który Cię wypożyczył w ramach leasingu. Za wykonaną pracę przysługuje Ci wypłata, na jaką podpiszesz umowę z tymczasowym pracodawcą. Nie musi być ona współmierna do twojej dotychczasowej pensji.

Leasing pracowniczy a agencja pracy tymczasowej

Wypożyczenie pracownika z agencji tymczasowej to zupełnie inny rodzaj leasingu. Jeśli Twoje dane znajdują się w agencji pracy tymczasowej, jakiś pracodawca może się Tobą zainteresować. Wtedy agencja kontaktuje się z Twoim potencjalnym pracodawcom i Tobą. Jest to trójstronna zależność. Agencja wypożycza Cię pracodawcy. To po stronie agencji stoją wszystkie formalności oraz Twoja wypłata. Wystarczy, że zgodzisz się na podjęcie danego zlecenia i agencja załatwi wszystko, co potrzebne. Jeśli jesteś bezrobotny lub szukasz dodatkowej pracy, jest to świetna opcja, aby zapisać się do agencji pracy tymczasowej. Nie musisz przyjmować zleceń, do podjęcia przez Ciebie pracy zawsze potrzebna jest Twoja zgoda. Jednak gdy praca się pojawi, możesz skorzystać z okazji i zarobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!