Pranie wykładzin w biurowcach – jakiej firmie zlecić?

Brak komentarzy

Utrzymanie porządku w biurowcach jest dosyć sporym wyzwaniem. W pomieszczeniach, przez które codziennie przewija się kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób trudno o sterylną czystość. Z drugiej strony – firmom zależy, aby dobrze się prezentowały klientom z zewnątrz. Trzeba więc inwestować w profesjonalne usługi sprzątające, które zadbają o to, by wizerunek wnętrza pod każdym względem był nieskazitelny.

W biurowcach najczęściej zatrudniane są zewnętrzne firmy sprzątające, których zadaniem jest utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach. W niektórych sytuacjach bywa jednak też tak, że właściciel lub administrator obiektu dba wyłącznie o części wspólne, a to właściciel firmy, która wynajmuje lokal, musi zająć się sprzątaniem wewnątrz wynajmowanych pomieszczeń. W jednym i drugim przypadku w biurowcach najczęściej sprzątają wyspecjalizowane firmy sprzątające, które mają doświadczenie w tego rodzaju usługach. Pod względem wyboru usług w każdym mieście właściciele obiektów biurowych mają naprawdę spory wybór. Bez względu na to, czy interesuje nas firma sprzątająca Warszawa czy sprzątanie w innym mieście, na pewno uda się znaleźć coś na miarę indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Co wchodzi w zakres sprzątania?

Właściciele czy najemcy powierzchni biurowych najczęściej podpisują z firmami sprzątającymi długoterminowe umowy. Dzięki temu nie muszą poszukiwać usług sprzątających za każdym razem, kiedy tego potrzebują. W umowie zwykle znajdują się zapisy dotyczące częstotliwości sprzątania, a także konkretnych prac, jakie są do wykonania. Przykładowo – zamiatanie i mycie podłóg wykonywane ma być codziennie, ale już mycie okien według umowy ma się odbywać raz w miesiącu. We wnętrzach biurowych ważne jest również dbanie o wykładziny, które często pokrywają całą podłogę. Nic w tym dziwnego – są wygodne, zagłuszają ślady kroków, zwłaszcza kobiecych szpilek, a jednocześnie sprawiają, że we wnętrzu jest przytulniej. Niestety, wykładzinom nie zawsze wystarcza jedynie zamiatanie, odkurzanie czy trzepanie. Czasem konieczne jest ich pranie, które najlepiej wykonywać za pomocą specjalistycznych maszyn piorących. Jeśli chcemy, aby takie usługi realizowane były na bieżąco, warto sprawdzić, czy wybrana przez nas firma dysponuje tego rodzaju urządzeniami.

Dokładne zapoznanie się z ofertami

Firmy, które szukają usług sprzątających, często decydują się na usługi pierwszego wykonawcy, który się zgłosi. Tymczasem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą co najmniej kilku różnych firm i dopiero na tej podstawie wybór właściwej oferty. Firmy sprzątające mają dla stałych klientów różne pakiety ofert w różnych cenach. Warto je dobrze porównać, gdyż tańsza opcja może się okazać docelowo droższa – za wiele usług trzeba będzie bowiem płacić dodatkowo. Zanim podpiszemy długoterminową umowę z firmą sprzątającą, sprawdźmy również opinie na jej temat. Dzięki temu unikniemy wejścia we współpracę z firmą, której usługi pozostawiają wiele do życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!