Świat nabiera tempa, a my musimy za nim nadążyć. Coraz częściej wymagana jest mobilność, by w oczekiwaniu na transport publiczny tracić jak najmniej czasu. Z tego powodu prawo jazdy, które jeszcze niedawno było dokumentem, bez którego dało się żyć, niemal z dnia na dzień stało się niezbędnym do komfortowego funkcjonowania. Coraz częściej przydaje się również w pracy.

Gdzie przydadzą się uprawnienia kierowcy?

Oferty pracy dostępne np. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl można podzielić na takie, w których wymagane jest prawo jazdy kat. B i takie, gdzie wspomina się o nim jako dokumencie mile widzianym u kandydata. Wszystko zależy bowiem od obowiązków i zadania, z jakimi wiąże się dana praca.
Prawo jazdy kategorii B jest niezbędne wszędzie tam, gdzie w zakres obowiązków wpisane są zadania związane z prowadzeniem auta. Musi posiadać je np. kurier, taksówkarz, zaopatrzeniowiec i często dostawca jedzenia. Będzie mile widziane u kandydatów ubiegających się o stanowisko np. asystenta prezesa, zaopatrzeniowca lub opiekuna klienta.

Czy wpisywać prawo jazdy do CV?

Prawo jazdy kat. B jest dokumentem potwierdzającym zdobycie uprawnień do prowadzenia określonego rodzaju pojazdów. To z kolei jest kompetencją, o której warto poinformować rekrutera nawet wówczas, gdy z oferty pracy nie wynika, by było one oczekiwane przez pracodawcę. Taki wpis jest jasnym komunikatem, że jeśli nawet w danym momencie firma nie potrzebuje pracownika z uprawnieniami kierowcy, to jeśli w najbliższej przyszłości sytuacja będzie wymagała od niego mobilności, sprosta on nowym wyzwaniom bez zbędnej straty czasu.
Ukończenie kursu prawa jazdy jest też sukcesem, o którym warto wspomnieć szczególnie, gdy dopiero zaczyna się karierę zawodową. Pokazuje, że chętnie zdobywasz kwalifikacje i jesteś osobą otwartą na nowe doświadczenia, a przede wszystkim wytrwałą w osiąganiu obranego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!