Problem z ogrzewaniem? Sprawdź, czy trzeba dzwonić po pomoc!

1 Komentarz

Nie jest niczym niezwykłym, że systemy centralnego ogrzewania od czasu do czasu nieco się synchronizują. Często problemy nie są bardzo poważne i po prostu wymagają niewielkiej korekty lub drobnego majsterkowania, aby rozwiązać – szczególnie jeśli mowa o sprzęcie wysokiej jakości jakim niewątpliwie są Kotły CO Krotoszyn z https://www.kotly-bialek.pl/ . Ale czasem problemy są poważniejsze, a wzywanie profesjonalnej pomocy jest nieuniknione. Zerknijmy tutaj na niektóre z najczęstszych problemów, które mogą wystąpić w twoim urządzeniu centralnego ogrzewania, a także ich (stosunkowo) proste rozwiązania.

Zimne obszary na grzejnikach

Najpierw określ, gdzie są zimne obszary. Jeśli chłodnica jest u góry zimna, do systemu dostało się powietrze i konieczne będzie odpowietrzenie. Wyłącz system, weź ręcznik lub miskę i umieść go pod chłodnicą i znajdź zawór odpowietrzający. Użyj klucza odpowietrzającego, aby otworzyć zawór na tyle, aby powietrze wydało syk. Gdy powietrze ucieka, zostanie zastąpione wodą. Będziesz wiedział, że praca jest wykonana, gdy woda zacznie kapać z zaworu. Zamknij i włącz ponownie system. Sprawdź ciśnienie i wyreguluj w razie potrzeby.

Jeśli grzejnik jest zimny na dnie, prawdopodobnie występuje pewna przeszkoda. Zwykle jest to:

  • kamień,
  • rdza,
  • osad.

System z otwartym odpowietrzeniem jest łatwy do naprawienia, ponieważ wystarczy dodać środek do usuwania osadu. Jeśli masz inny system, rury będą musiały zostać fizycznie przepłukane i najlepiej pozostawić to profesjonalistom.

Jeśli grzejnik jest zimny w środku, może również zostać zablokowany przez rdzę lub szlam. Z wyjątkiem tego przypadku problem jest poważniejszy niż wtedy, gdy chłodnica jest zimna tylko na dole. Zadzwoń do profesjonalnego hydraulika, aby Ci pomógł.

Grzejniki ciepłe i zimne

Jeśli niektóre grzejniki są gorące, a niektóre zimne, istnieje prawdopodobieństwo, że przepływ wody jest utrudniony. Upewnij się, że zawory po obu stronach chłodnic są otwarte i w razie potrzeby otwórz je dalej. Jeśli to nie pomoże, spróbuj odkamienić system.

Zastanów się także, gdzie w domu są problematyczne grzejniki. Jeśli są na górze, może być konieczne dodanie wody do systemu. Jeśli są na dole, pompa może nie działać poprawnie. Jeśli pompa jest uszkodzona – wezwij specjalistę.

Brak ciepła lub gorącej wody

Jeśli wydaje się, że twój system w ogóle nie wytwarza ciepła, najpierw wypróbuj kilka rozsądnych rozwiązań. Sprawdź, czy system jest rzeczywiście włączony i czy nie przepalił się bezpiecznik. Jeśli wszystkie przełączniki znajdują się we właściwej pozycji, a bezpiecznik jest w porządku, ale programator niczego nie pokazuje, możesz mieć uszkodzony przewód. Tutaj należy wezwać elektryka.

Sprawdź lampkę kontrolną. Jeśli jest niedostępny, musisz go ponownie włączyć. Sprawdź dopływ gazu. Jeśli wydaje się, że gaz się nie przedostaje, skontaktuj się z dostawcą. Sprawdź pompę. Jeśli nie działa, możesz go wyłączyć i spróbować uruchomić ręcznie. Poczekaj, aż pompa ostygnie, zanim uruchomisz ją ponownie. Wykręć śrubę na środku pompy i obróć rozrusznik ręczny. Twoja instrukcja obsługi powinna Ci wytłumaczyć, jak się to robi krok po kroku. Jeśli to nie zadziała, może być konieczne przepłukanie pompy. Skontaktuj się z profesjonalistą, aby to zrobić.

[TB]

Komentarze dla wpisu “Problem z ogrzewaniem? Sprawdź, czy trzeba dzwonić po pomoc!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!