Wiele biur preferuje drukarki laserowe ze względu na ich zdolność do szybkiego wykonywania dużych nakładów pracy i przy niskich kosztach. Niektórzy konsumenci również wybierają drukarki laserowe do użytku domowego z tych samych powodów. Niezależnie od tego, czy używasz drukarki laserowej w domu do drukowania zaproszeń na przyjęcia i raportów szkolnych, czy też drukujesz setki, a nawet tysiące stron naraz w biurze, warto dowiedzieć się więcej o urządzeniu, którego używasz na wszelki wypadek pojawią się jakiekolwiek problemy.

Zawęziliśmy kilka najczęstszych problemów, na jakie napotykają konsumenci podczas codziennego korzystania z drukarek laserowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać obecne problemy z drukarką laserową i zapobiegać problemom w przyszłości!

Słowo przestrogi: niektóre problemy z drukarką mogą wymagać sięgnięcia do wnętrza drukarki w celu:

  • usunięcia przeszkód,
  • wyczyszczenia różnych elementów,
  • wymiany części wewnętrznych.

Zawsze odłączaj drukarkę przed dotknięciem do niej, unikaj wbijania palców w jakiekolwiek ruchome części i poczekaj, aż drukarka laserowa ostygnie, zanim dotkniesz jakichkolwiek elementów wewnętrznych.

Nie możesz zainstalować / wyjąć wkładów z tonerem?

Dla doświadczonego profesjonalisty instalowanie i wyjmowanie wkładów z drukarki laserowej to bułka z masłem. Jeśli jednak nie masz doświadczenia z drukarkami laserowymi, może to być nieco trudniejsze niż wymiana wkładu atramentowego w urządzeniu atramentowym. Nawet jeśli używasz drukarek laserowych od lat, zawsze istnieje możliwość, że nieprawidłowo zainstalowany wkład może spowodować, że drzwiczki / pokrywa urządzenia pozostaną uchylone. Jeśli wkłady z tonerem nie są prawidłowo zainstalowane, może to uniemożliwić prawidłowe działanie drukarki. Diagnoza: kaseta z tonerem jest uchylona, ​​utknęła w drukarce lub została nieprawidłowo włożona w inny sposób. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, w tym użyciem niewłaściwego modelu wkładu. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem tego problemu jest wyjęcie wkładu. Jeśli jest pusty, wymień go na nowy. Jeśli nadal jest w niej toner hp p1102 toner, zainstaluj go z powrotem w drukarce, uważając, aby prawidłowo włożyć kasetę.

Zawsze wyłączaj drukarkę przed próbą wymiany wkładu. Nie chcesz, aby twoje ręce znajdowały się wewnątrz urządzenia, gdy jego wewnętrzne elementy poruszają się lub nagrzewają. Po wyłączeniu pozwól drukarce ostygnąć przez odpowiedni czas, a następnie dokładnie zmierz jej temperaturę, zanim dotkniesz jakichkolwiek części wewnętrznych. Otwórz pokrywę. W wielu drukarkach laserowych będzie to panel skierowany do przodu, chociaż możesz napotkać inne projekty. Chwyć uchwyt zespołu bębna i wyciągnij razem całą kasetę tonera / zespół bębna.

Wyjmij kasetę tonera z zespołu bębna. W zależności od modelu drukarki i zespołu bębna można to zrobić za pomocą przełącznika, dźwigni lub przycisku. Nie należy na siłę wyciągać wkładu z zespołu bębna. Jeśli się nie odblokuje, spróbuj ponownie użyć mechanizmu blokowania / odblokowywania. Jeśli nadal się zacina, może być konieczne wezwanie specjalisty, który pomoże wyjąć wkład bez uszkodzenia zespołu bębna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!