Pomocy psychologicznej w temacie zbyt dużego narażenia na stres potrzebuje niemal każdy z nas. Ne zawsze jednak jesteśmy w stanie przełamać pewną barierę, która dzieli nas od mówienia o swoich problemach obcej osobie. Poprawnie i profesjonalnie poprowadzona psychoterapia pozwala jednak znacznie szybciej uporać się z osobistą bądź zawodową traumą, przełamać niemoc, wyjść z początkowych stadiów depresji, a także pokonać trudności emocjonalne. Poniżej krótka charakterystyka kilku gabinetów psychologicznych z Bielska-Białej, które w swojej ofercie posiadają m. in. psychoterapię.

Ośrodek Usług Psychologicznych i Szkoleniowych K-2 w Bielsko-Białej mieści się przy ul. Paderewskiego 5. Ośrodek nastawiony jest na psychoterapię psychodynamiczną, a więc odkrywającą przyczyny stanów pacjenta za pomocą psychoanalizy i docierania do ukrytych sfer umysłu. Wśród świadczonych usług znajduje się m.in psychoterapia indywidualna, skierowana w szczególności do osób narażonych na stres. Typowa sesja trwa około 60 minut i przeprowadzana jest raz w tygodniu. Tego typu terapia może trwać od kilku miesięcy do nawet wielu lat, w zależności od problemu z jakim pacjent przychodzi do gabinetu.

Gabinet psychoterapii przy ul. Kustronia 16 Pawła Gronowskiego to miejsce, w którym rozwiązuje się różnego rodzaju problemy psychologiczne, wynikające także z nałogów i uzależnień oraz pracoholizmu. Narażenie na stres, radzenie sobie z nim pod wpływem dłuższej ekspozycji na stresujące wydarzenia, a także zaburzenia lękowe i nerwice to tematy rozpracowywane metodą Gestalt. Jest to amerykański kierunek psychoterapii, stworzony w Stanach Zjednoczonych, który charakteryzuje się dużą swobodą i plastycznością działania. Dzięki temu, pacjent poznaje siebie i zakamarki swojej psychiki, w rezultacie lepiej rozumiejąc pewne zachowania i reakcje. Osoba bierze czynny udział z psychoterapii Gestalt, dzięki czemu czuje się coraz bardziej świadoma, odpowiedzialna i jest niejako autorem swoich emocji.

Gabinet Psycheintima prowadzony przez mgr Beatę Gotkowską-Białko to nowoczesna forma usług psychologicznych. Oprócz standardowej wizyty w gabinecie, który mieści się przy ul. Rynek 3/3, pacjent może skorzystać z usług wirtualnych. W ofercie są wideokonferencje, rozmowy internetowe, a także chat. To dobra baza dla osób, którym ciężko przełamać pierwsze lody i udać się do psychologa. Niestety w Polsce wciąż, chociaż pojawiają się już korzystne zmiany, psycholog jest utożsamiany z psychiatrą. Warto postawić tu grubą kreskę i podkreślić, że znaczna większość Polaków potrzebuje pomocy psychologicznej, a z niej nie korzysta.

Warto podkreślić, że o ile pierwsza wizyta u psychologa może być, paradoksalnie, mocno stresująca, o tyle nasze życie po niej – o wiele mniej. Próba porozmawiania z osobą, która zna mechanizmy powstawania stresu oraz skuteczne metody radzenia sobie z ciężkimi sytuacjami w pracy bądź w domu, może nastawić nasze myślenie na zupełnie inne tory i uczynić życie dużo prostszym. Wiele gabinetów oferuje korzystne ceny w przypadku prowadzenia regularnej terapii.

Dobrym rozwiązaniem będzie również zapoznanie się z psychologią introspekcji, o której przeczytacie na stronie czlowiek.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!