Choć uważa się je za bezpieczne, leki ziołowe mogą powodować poważne interakcje u osób przyjmujących leki na receptę stosowane w chorobach serca. Miliony osób stosuje leki ziołowe na różne dolegliwości, od wysokiego poziomu cholesterolu po depresję.

Chociaż produkty te są uważane za bezpieczne, mogą powodować poważne interakcje u osób, które przyjmują leki na receptę na problemy z sercem. Poniżej przedstawiono produkty ziołowe, których pacjenci z chorobami serca powinni unikać. Więcej znajdziesz na stronie https://www.ogloszenia24m.pl/blog/

Czosnek

W jakim celu się go stosuje? Obniża poziom cholesterolu całkowitego i LDL (złego), a także ciśnienie krwi. Stosowany również jako środek rozrzedzający krew i zwalczający miażdżycę.

Ryzyko: Właściwości czosnku polegające na rozrzedzaniu krwi mogą zwiększać ryzyko krwawienia związane ze stosowaniem warfaryny – leku rozrzedzającego krew, powszechnie przepisywanego osobom z zaburzeniami rytmu serca oraz osobom, które przeszły zawał serca lub wymianę zastawek serca, a także aspiryny.

Miłorząb japoński

Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego jest sprzedawany w postaci kapsułek lub herbaty.
W jakim celu się go stosuje: Miłorząb japoński jest stosowany głównie w celu poprawy pamięci i zapobiegania demencji (w tym chorobie Alzheimera), ale był również stosowany w leczeniu astmy, dzwonienia w uszach, zaburzeń funkcji seksualnych i bólu nóg spowodowanego słabym krążeniem.

Ryzyko: Miłorząb japoński zwiększa również ryzyko krwawienia związane ze stosowaniem aspiryny i warfaryny.

Echinacea

Korzenie i ziele echinacei, mogą być suszone lub ekstrahowane i sprzedawane w postaci kapsułek, herbaty lub soku.

W jakim celu się ją stosuje: aby zapobiec przeziębieniu i grypie oraz wzmocnić układ odpornościowy.
Ryzyko: Echinacea może również zwiększać ryzyko krwawienia, jeśli jest przyjmowana razem z warfaryną, lekami przeciwpłytkowymi i NLPZ.

Zielona herbata

Są to liście rośliny Camellia sinensis. Zazwyczaj parzy się je w wodzie jako herbatę, ale są też dostępne w postaci kapsułek lub ekstraktu.
W jakim celu się ją stosuje: aby schudnąć, poprawić sprawność umysłową, obniżyć poziom cholesterolu i zapobiegać nowotworom.

Ryzyko: Zielona herbata może zakłócać działanie adenozyny, leku stosowanego w przypadku nieregularnych rytmów serca. Ponieważ zielona herbata zawiera witaminę K, może ona przeciwdziałać działaniu warfaryny, a także zwiększać ryzyko krwawienia w przypadku jednoczesnego stosowania zielonej herbaty i aspiryny. Kofeina zawarta w zielonej herbacie może również zakłócać działanie leków beta-adrenolitycznych. Warto także odwiedzić witrynę https://www.ogloszenia24m.pl/ na , której znajdziesz więcej ciekawych porad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!