Pomimo, że większość miast stawia dzisiaj na marketing cyfrowy, działania marketingowe w kontekście wykorzystania potęgi druku nie straciły na znaczeniu. Materiały do drukowania i produkty promocyjne pozostają istotnymi elementami udanego planu promocji miasta Bielsko-Biała.

Druk cyfrowy dzisiaj jest bardziej przystępny niż kiedykolwiek, co oznacza, że wykorzystanie go w promocji miasta idzie jeszcze dalej. Można dzisiaj kupić niedrogie dwustronne wizytówki na wysokiej jakości papierze, profesjonalnie zaprojektowane, które przyciągają uwagę – są to przydatne produkty promocyjne do rozszerzenia wiedzy na temat tego pięknego miasta. Dzisiaj wiele drukarni oferuje usługi projektowania graficznego, takie jak projektowanie logo miasta, co ułatwia prezentowanie dużego obrazu nawet w małym budżecie.

Poniżej kilka najciekawszych pomysłów wykorzystywania materiałów z druku cyfrowego w promocji miasta Bielsko-Biała.

Wizytówki & karty Lojalnościowe

Te małe kawałki papieru naprawdę sporo zamieszać. Na każdym jest kawałek zdjęcia pochodzącego z miasta, przez co wszyscy z radością je zbierają, by potem dzielić się nimi z przyjaciółmi. Przedstawiciele Bielska w innych miastach, a może nawet poza granicami naszego kraju mogą je wręczać na targach, profesjonalnych spotkaniach, a nawet imprezach towarzyskich. W ten sposób nie tylko dajesz komuś wizualny kawałek miasta, ale też tworzysz mentalne i wizualne powiązanie. Tak samo jeśli chodzi o przyjazne dla portfela karty lojalnościowe – to mało kosztowne zachęty zachęcające do realizowania zakupów na terenie właśnie tego miasta. Do podobnych ładnych zasobów reklamowych należą i inne foto-pamiątki, które można dołączyć do całej promocji (np. Myselfbook Fotoobrazy).

Pro wskazówka: aby uzyskać jeszcze bardziej imponujący wygląd materiałów promocyjnych Bielsko-Biała specjaliści korzystają z powlekanego lub błyszczącego papieru, co sprawia, że materiał promocyjny prezentuje się jeszcze bardziej interesująco. Podobnego chwytu marketingowego można zastosować na fotoksiążki o Bielsku.

Plakaty i banery

Grafika w formacie wielkoformatowym od zawsze zwraca uwagę i pozwala pokazać Bielsko-Biała w szczególny sposób, tak by trafić do możliwie jak największej liczby odbiorców. Użyj nadruku w formacie wielkoformatowym, aby zrobić pełny kolor plakat dotyczący np. nadchodzącego wydarzenia w mieście. Takie fotoplakaty sprawdzają się bardzo dobrze przy różnorakich okazjach.

Broszury i ulotki

Nawet w dzisiejszym świecie cyfrowych i mobilnych, te drukowane materiały podnoszą bielski marketing na wyższy poziom, w związku z czym są nadal ważnymi narzędziami marketingowymi. Broszury i ulotki są ważne, gdyż są w stanie szybko przekazać informacje i przypomnieć innym o tym, co ciekawego można robić w Bielsku. Materiały te można rozmieszczać w bezpośrednich kampaniach marketingowych dotyczących miasta lub można skorzystać z broszur, aby pokazać materiały na targach lub przy innych interesujących wydarzeniach.

Pro wskazówka: oprócz wiadomości, logo i lokalizacji, można na nich znaleźć odnośniki do mediów społecznościowych zrzeszających Bielszczan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!