Inwestycja w materac jest ważnym krokiem na drodze do dobrego snu. Chociaż najlepsze produkty są objęte 10-letnią gwarancją, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać swój materac.

Rejestracja gwarancji jest ważnym krokiem, ponieważ chroni Twoją inwestycję. Dobrym pomysłem jest wyjęcie materaca z opakowania i pozostawienie go do wywietrzenia. Pomaga to rozproszyć zapach nowego materaca. Plastikowa torba nadaje się do recyklingu i można ją wyrzucić do zwykłego kosza na surowce wtórne. Twój materac został zaprojektowany i wyprodukowany przy użyciu wszystkich nowych materiałów i może minąć kilka tygodni, zanim warstwy dostosują się i dopasują do Ciebie. To jest całkowicie normalne – materac dopasuje się do Twojego kształtu, wagi i pozycji podczas snu.

Dbanie o materac

Jeśli chodzi o pielęgnację materaca, zalecamy obracanie go, aby zapewnić równomierne zużycie na powierzchni spania. Pomaga to również przedłużyć żywotność materaca. Przez pierwsze trzy miesiące zalecamy zmianę materaca co dwa tygodnie. Od trzech miesięcy kontynuuj rotację raz na trzy miesiące. Podczas obracania materaca obróć go o 180 stopni, ale unikaj jego przewracania. Możesz użyć uchwytów, aby pomóc w ustawieniu materaca.

Jeśli musisz gdzież przenieść swoje materace Sucha Beskidzka – spróbuj przenieść je trzymając w pozycji na boku. Upewnij się, że masz pomocnika podczas podnoszenia materaca i unikaj zginania. Podczas gdy materace można delikatnie zginać, aby zmieściły się w drzwiach, każde zagięcie lub wypaczenie może uszkodzić system nośny wewnątrz.

Czyszczenie materaca

Ważne jest, aby utrzymywać materac w czystości, aby nadal pozostawał świeży i działał zgodnie z przeznaczeniem. Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie czyścić i konserwować nowy materac:

• Regularnie odkurzaj — możesz odświeżyć tkaninę lub usunąć kurz i zanieczyszczenia, używając odkurzania z małą mocą ssania.
• Utrzymuj materac w suchości — zapobiegaj kontaktowi wody i innych płynów z materacem. Wodoodporny pokrowiec może się przydać do łóżeczek dziecięcych.
• Rozlane i plamy usuwaj jak najszybciej wilgotną ściereczką. Unikaj szorowania powierzchni pędzlem lub nasycania tkaniny.
• Materac należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych — jeśli zostanie umieszczony przy oknie bez osłon lub ochraniacza na materac, tkanina może z czasem wyblaknąć.
• Unikaj chemikaliów i detergentów do czyszczenia na sucho — mogą one uszkodzić niektóre materiały budowlane.

Dobry materac potrzebuje dobrego podkładu. Zalecamy użycie podstawy który jest kompatybilna – ponieważ takie są zaprojektowane do współpracy z Twoim materacem w celu zapewnienia prawidłowego podparcia i trwałości. Oto kilka wskazówek dotyczących konserwacji, aby jak najlepiej wykorzystać swoją bazę. Kupując nowy materac, możesz również rozważyć wymianę starej. Jeśli nie ma odpowiedniego podparcia, stara podstawa może sprawić, że nowy materac będzie się wydawał obwisły. Podstawa dopasowana do nowego materaca zmaksymalizuje jego wydajność i żywotność.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!