Nie każdy wie, ale są prawnicy którzy skupiają się na reprezentowaniu producentów komponentów, podwykonawców i dostawców materiałów, ze szczególnym uwzględnieniem obrony przed roszczeniami z tytułu wad konstrukcyjnych.

Jeśli interesuje Cię obsługa prawna przedsiębiorstw budowlanych pamiętaj, aby wybrać zespół prawników budowlanych, który posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu interesów klientów z branży budowlanej właśnie. W rzeczywistości najlepiej jest jeśli jeden z prawników jest licencjonowanym generalnym wykonawcą. Tacy prawnicy potrafią zapewnić agresywną, ale praktyczną reprezentację naszych klientów w sprawach obejmujących niezliczone kwestie związane z budownictwem zarówno przed sądami w kraju, jak i poza jego granicami.

Co jeszcze można oczekiwać od kancelarii w tym zakresie?

Oprócz spraw sądowych taka kancelaria może reprezentować klientów w wiążących postępowaniach arbitrażowych i postępowaniach rady administracyjnej. Niezależnie od forum starając się zapewnić skuteczną i strategiczną reprezentację, która realizuje cele prawne klientów w sposób zgodny z ich potrzebami ekonomicznymi. Poza forami rozstrzygania sporów pomaga również klientom budowlanym w kwestiach związanych z zatrudnieniem, windykacją i płatnościami, opracowywaniem i negocjowaniem umów, a także w zrozumieniu i efektywnym wykorzystaniu umów odszkodowawczych.

Dobre kancelarie rozumieją wyjątkowe wyzwania prawne, przed którymi stoją podwykonawcy i dostawcy w projektach o różnej wielkości, zarówno publicznych, jak i prywatnych, mieszkalnych lub komercyjnych. Tacy prawnicy reprezentowali producentów komponentów, podwykonawców i dostawców materiałów różnej wielkości – od firm światowej klasy po małe lokalne firmy związane między innymi z następującymi branżami:

  • okna i drzwi przesuwne szklane,
  • drzwi tarasowe,
  • sztukaterie,
  • płyty gipsowo-kartonowe,
  • pokrycia dachowe,
  • hydraulika, malowanie,
  • klimatyzacja,
  • kształtowanie krajobrazu,
  • hydroizolacja,
  • wiele innych.

Niezależnie od tego, czy Twoje projekty budowlane są zlokalizowane w Warszawie czy w Krakowie – znajdą się prawnicy, którzy rozumieją trudną sytuację, z jaką podwykonawcy i dostawcy stoją na co dzień. Chociaż często jako pierwsi dostarczają materiały lub usługi w ramach danego projektu, podwykonawcy i dostawcy są często ostatnimi, którzy otrzymują zapłatę i ponoszą ciężar umów odszkodowawczych niższego szczebla. Poruszanie się po systemie prawnym może być trudnym zadaniem; często jest frustrujące, zastraszające, nie wspominając o kosztach. Szukaj więc kancelarii, które mają doświadczenie w szeroko rozumianym rynku budowlanym i nieruchomościowym, na którym działają klienci tacy jak Ty. Przydadzą się też prawnicy, którzy mają także bardzo ukierunkowaną wiedzę i spojrzenie na unikalne potrzeby podwykonawców i dostawców materiałów w poruszaniu się po systemie prawnym.

Jeśli znajdziesz kancelarię złożoną z doświadczonych i agresywnych prawników, którzy mają doświadczenie, wiedzę i umiejętności, aby osiągać dobre wyniki w sprawach budowlanych na wszystkich forach – wygrasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!