Czy w dzieciństwie zdarzało Ci się chować pod kocem i czytać książki w świetle latarki? Dzisiaj z pewnością poszukujesz nieco wygodniejszego miejsca. Komfortowy fotel lub sofa oraz dobre oświetlenie to podstawa. O czym jeszcze trzeba pamiętać przy aranżacji kącika do czytania? Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania!

Gdzie urządzić przytulny kącik do czytania?

Najbardziej komfortowym miejscem do czytania byłby oczywiście gabinet lub domowa biblioteka. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednio dużym metrażem, aby urządzić oddzielne pomieszczenie w swoim domu. Czy to oznacza, że trzeba zrezygnować z własnego kącika do czytania? Bynajmniej!

Warto dokładnie obejrzeć swoje cztery kąty. Z pewnością okaże się, że nawet w niewielkim mieszkaniu jest jeszcze trochę wolnej przestrzeni. Czasem wystarczy nieznacznie przesunąć szafę, komodę lub łóżko, aby zyskać miejsce na postawienie niewielkiego fotela, lampy i stolika.

Zacznijmy od salonu. Wygodna sofa zachęca do relaksu, a co za tym idzie – sięgnięcia po ulubione czasopismo lub książkę. Pamiętaj, aby czytać w pobliżu okna, gdyż naturalne światło jest najzdrowsze dla wzroku. Warto również zaopatrzyć się w funkcjonalną lampę stojącą.

Salon wydaje się zbyt głośny? Nic dziwnego – zazwyczaj jest to ulubione miejsce wszystkich domowników. W takim przypadku warto pomyśleć nad urządzeniem kącika do czytania w sypialni. Tam nic nie powinno zakłócać ciszy i spokoju.

Jak wybrać odpowiednie meble?

Aranżacja kącika do czytania nie wymaga wielu mebli. Co będzie potrzebne? Najważniejszym elementem wyposażenia będzie wygodny fotel. Każdy nałogowy czytelnik doceni miękkie i obszerne siedzisko, odpowiednio wyprofilowane oparcie oraz podłokietniki i komfortowy zagłówek.

Dla większej wygody warto zaopatrzyć się w podnóżek. Jeśli masz do dyspozycji trochę więcej miejsca i lubisz czytać w pozycji półleżącej – postaw na stylowy szezlong.

Nie można zapomnieć o funkcjonalnym stoliku, na którym postawisz filiżankę aromatycznej kawy. Niezwykle istotny będzie również pojemny regał na książki. Zadbaj, aby kolorystyka stolika i regału odpowiadała reszcie wyposażenia pokoju.

Stylowe dodatki, które stworzą nastrój

Meble to nie wszystko. Ważny jest także wybór gustownych dodatków, jednak gdzie ich szukać? Same za siebie mówią opinie zadowolonych klientów Salonów Agata na radioszczecin.pl. Salony oferują ogromny wybór, znajdziesz tam miękkie koce, efektowne poduszki oraz wysokiej jakości dywany.

Warto przypomnieć o zakupie dobrej lampy. Żyrandol najczęściej nie zapewnia odpowiedniej ilości światła, więc trzeba pomyśleć o lampie biurkowej lub efektownej lampie stojącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!