Przegląd materiałów na fronty meblowe

Brak komentarzy

Po wybraniu stylu kuchni – nadszedł czas, aby zdecydować, jaki materiał na fronty będzie dla Ciebie najlepszy pod względem trwałości, koloru, wykończenia i ceny. Poniżej znajdziesz przegląd materiałów, z których wykonane są różne fronty meblowe oraz ich „za i przeciw”. Należy pamiętać, że na rynku dostępne są inne materiały, wymieniliśmy wybrane.

Meblowe fronty akrylowe

Płytka gresowa o grubości 3 mm, która jest przyklejona do laminatu lub podłoża MDF pokrytego akrylem. Jedno z najdroższych rozwiązań do drzwi kuchennych. Ten materiał jest niezwykle wytrzymały, a panel czołowy jest odporny na ciepło i zarysowania. Te drzwi są również bardzo łatwe do czyszczenia. Wykończenia to często industrialny efekt kamienia, który najlepiej prezentuje się na drzwiach wielkoformatowych. Najlepiej pasuje do współczesnych kuchni.

Meblowe fronty przeszklone

Szkło hartowane o grubości 6 mm z kolorowym podkładem, które jest przyklejone do laminatu lub podłoża MDF pokrytego akrylem w dopasowanym kolorze. Szkło można wypolerować do lustrzanego wykończenia lub wytrawić kwasem, aby uzyskać rozproszony, satynowy wygląd. Szkło hartowane jest niezwykle wytrzymałe, odporne na wysoką temperaturę i zarysowania (chyba, że zostało nacięte diamentem). Te fronty są również bardzo łatwe do czyszczenia. Opcje wykończenia/koloru różnią się w zależności od dostawcy. Najlepiej pasuje do współczesnych kuchni.

Gładkie malowane fronty meblowe


Drzwi MDF – odporne na wilgoć, posiadają obrzeża ochronne oraz są laminowane, gruntowane i malowane. Podobnie jak wymienione poniżej drzwi z litego drewna, opcje kolorystyczne będą zależeć od oferty sprzedawców detalicznych, ale zwykle obejmują szeroki asortyment. Drzwi pomalowane na gładko są zazwyczaj malowane natryskowo, aby uzyskać równomierne, płaskie wykończenie. Wykonane z jednej płyty i wyfrezowane zgodnie ze stylem, nie poruszają się ani nie rozszerzają na tych drzwiach. Oznacza to, że nie będzie widocznych połączeń ani pęknięć włoskowatych, o które można by się martwić, jak w przypadku frontów z litego drewna.

Drzwi z litego drewna naturalnego (przyciemniane)


Drzwi z naturalnego drewna są piękne, z pełnym charakterem słojów. Dąb i orzech to dwa najbardziej popularne, naturalne lub barwione w różnych wykończeniach. Niektórzy producenci oferują drewno egzotyczne i sekwoje, chociaż są one zwykle zarezerwowane dla segmentu premium. Chociaż zwykle kojarzone z tradycyjnymi kuchniami wiejskimi, proste drzwi z litego drewna doskonale sprawdzają się również w kontraście z nowoczesnymi drzwiami z frontem płytowym.

Drzwi malowane z litego drewna


Drzwi z litego drewna (najczęściej jesion, tulipan lub dąb), które są zagruntowane i pomalowane na określony kolor. Więksi detaliści zazwyczaj oferują określoną gamę kolorów. Mniejsi niezależni zazwyczaj malują, aby dopasować kolor farby określonej marki, czasami bez dodatkowych kosztów. Malowane drewniane drzwi są używane bardziej w tradycyjnych kuchniach, słoje drzwi prześwitują przez farbę, aby dodać charakteru całemu projektowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!