Spływ przełomem Dunajca – niezapomniana przygoda

Brak komentarzy

Dlaczego warto odwiedzić Zakopane? Odpowiedź jest prosta. To miasto niezwykle klimatyczne, gościnne, przyjazne, gwarantujące wiele różnorakich atrakcji. Niektóre zasługują na szczególną uwagę. Wśród nich przede wszystkim spływ przełomem Dunajca. Wycieczka drewnianą, flisacką tratwą ma wiele zalet. Jeśli tylko będziecie wypoczywać w mieście pod Giewontem w okresie od kwietnia do października, koniecznie się na nią udajcie.

Nieco inne krajobrazy i wyśmienity relaks

Górskie widoki potrafią olśnić. Zdaje się, że chyba nawet tych turystów, którzy sądzą, iż daleko im do nazwania siebie wrażliwymi na piękno natury. Spływ jest doskonałą okazja do tego, by spojrzeć na malownicze tereny z innej strony. Być może okażą się nawet ciekawsze, niż te które oglądamy na lądzie.

Płyniemy tratwą, z dala od miejskiego hałasu, dookoła fascynująca przyroda, potężne szczyty, słuchamy szumu wody, delektujemy się atmosferą i czujemy, że z wyborem miejsca na odpoczynek perfekcyjnie sobie poradziliśmy. Wyciszamy się, nabieramy pozytywnejenergii, zostawiamy za sobą codzienne sprawy – jest bosko! Spływ Dunajcem, to ekstra zabawa, rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi, nacieszenie się tym, co w górach najlepsze – widokami. Na stronie https://www.cot.pl/splyw-dunajcem-zakopane umieszczono szczegóły tej atrakcji.

Przełom Dunajca – miejsce magiczne

Przełom Dunajca, to jedno z tych miejsc, które śmiało nazwiemy magicznym i pełnym uroku. Spektakularne scenerie, jakie ukazują się oczom podczas spływu zapadają w pamięć oraz powodują, że zwykle po jednej wycieczce zastanawiamy się już nad kolejną. Przełom Dunajca jest także dość tajemniczy, bo choć naukowcy potrafią wyjaśnić w jaki sposób powstał, górale niechętnie podchodzą do tych teorii i wolą wierzyć w legendy. Uważają, że za powstanie przełomu odpowiedzialny jest król Bolesław Chrobry, który podobno sam własnym mieczem wybił ujście Dunajcowi. To tylkojedna z historii, są jeszcze inne. Ile w nich prawdy? Nie mamy pojęcia, ale odkrywanie takich miejsc jest ciekawym doświadczeniem.

Organizator spływów w Zakopanem

Chcąc udać się na spływ poszukujemy odpowiedniej firmy, która zagwarantuje nam tą atrakcję i zadba o to, byśmy byli zachwyceni wycieczką. Organizatorem mogącym poszczycić się sporą ilością pozytywnych opinii klientów jest www.splyw.pl. Wystarczy zajrzeć na stronę i zamieszczone na niej zdjęcia, by wiedzieć, że wyprawa tratwą, to niezła frajda. Co bardzo istotne – splyw.pl zapewnia także dodatkowe atrakcje. Po wycieczce można np. udać się na biesiadę z góralami lub pojeździć na elektrycznym, bądź tradycyjnym rowerze. W ten sposób serwujemy sobie jeszcze więcej miłych wrażeń, a o to przecież podczas wypoczynku chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!