Firma przeprowadzkowa nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste, takie jak dokumenty prawne, pieniądze, czeki, zdjęcia, rośliny, zapalniczki, długopisy itp. dlatego w trakcie przeprowadzki firmy zaleca się przenoszenie tych przedmiotów w formie prywatnej. Można też zakupić specjalne pojemniki. Zacznijmy więc od wskazówek dotyczących przeprowadzki biur Warszawa.

Biurka

Wszystkie biurka powinny być puste przed przeprowadzką, a cała zawartość musi być zapakowana w pudła. Luźne lub małe przedmioty, takie jak aktualne dokumenty robocze, tace na listy, książki i inne przedmioty na biurku, powinny być zapakowane w plastikowe torby lub koperty papierowe i umieszczone w pudełkach z innymi przedmiotami.

Szafy na dokumenty

Nie musisz opróżniać szafek na dokumenty, ale wszystkie pliki powinny zostać zablokowane przed przeprowadzką. Upewnij się, że są bezpiecznie zamknięte lub przymocowane taśmami lub sznurkiem. Jeśli przepisy bezpieczeństwa wymagają eskorty, przed przeprowadzką należy poczynić specjalne ustalenia z firmą przeprowadzkową.

Wyrzucanie śmieci

Wszystkie śmieci należy wyrzucić przed rozpoczęciem właściwego ruchu. Jeśli masz dużą ilość śmieci do wyrzucenia, powinieneś uzyskać pozwolenie od władz miasta na umieszczenie śmietników wielkości przemysłowej przed budynkiem. Firma przeprowadzkowa może poczynić przygotowania do wniesienia śmietników. Pamiętaj, że im więcej wyrzucasz, tym mniej musisz ich przenosić do nowej siedziby. Upewnij się, że nie wyrzucasz żadnych ważnych przedmiotów.

Zapewnienie dostępu

Sprawdź dojazd do budynku w obu lokalizacjach (schody, windy towarowe, doki załadunkowe), problemy z parkowaniem przed przeprowadzką, aby uniknąć niespodzianek w momencie odbioru i dostawy. Windy powinny być sprawne i wystarczająco duże, aby można było przenieść meble. Jeśli w budynku nie ma windy, poinformuj firmę przeprowadzkową, aby mogła poczynić wymagane przygotowania dla zewnętrznej windy lub dźwigów. Zawsze możesz poprosić jednego z przedstawicieli firmy przeprowadzkowej u o przeprowadzenie wizyty ankietowej przed przeprowadzką, aby upewnić się, że jesteś dobrze przygotowany na dzień faktycznej przeprowadzki.

Maszyny

Kserokopiarki: Wszystkie płyny z maszyn kserograficznych należy usunąć. Skontaktuj się z dostawcą i sprawdź, czy maszyny nie wymagają specjalnego demontażu, czy też dostawca powinien podjąć się przeniesienia określonych elementów.

Komputery: odłączaj i demontuj komputery prawidłowo. Twój informatyk musi monitorować ten proces i pomagać przy demontażu, a następnie ponownym montażu sprzętu komputerowego.

Automaty do sprzedaży: Wszystkie przedmioty z automatów powinny zostać usunięte. Skontaktuj się z dostawcą, jeśli wymagane są specjalne ustalenia. Tak samo jeśli chodzi o biurowe dystrybutory wody: opróżnij wodę z dystrybutorów wody i skontaktuj się z dostawcą, jeśli wymagane są specjalne ustalenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości – dopytuj przedstawiciela firmy przeprowadzkowej o szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!