Bakterie i pleśnie w łóżku często zdarzają się w przypadku trwałych zabrudzeń substancjami płynnymi. Niestety wytarcie plamy nic nie pomoże, gdyż ciecz szybko wnika w głąb wypełnienia i staje się pożywką dla drobnoustrojów. Spanie na takim materacu to już ryzyko, gdyż mogą zacząć się problemy zdrowotne skóry oraz dróg oddechowych. Zdając sobie sprawę z ceny nowego materaca, lepiej jest zainwestować w kilka zmian nieprzemakalnego prześcieradła. Stosuje się je w różnych ośrodkach typu szpitale lub hotele, a także w domach. Działanie takiego wyrobu medycznego jest bardzo funkcjonalne. Jego zakładanie oraz konserwacja należą do bardzo prostych, wystarczy naciągnąć je i przytrzymać specjalnymi gumkami, z kolei pierzemy zupełnie, jak każdy inny wyrób, zgodnie z zamieszczoną informacją na metce. Koszt zakupy pojedynczej sztuki nie należy do większych niż zakup tradycyjnego prześcieradła. Polecane jest dla każdego, kto wnosi do sypialni posiłki, ale przede wszystkim dla niemowląt, osób starszych oraz schorowanych, które nie wychodzą często z łóżka.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze prześcieradła nieprzemakalnego ?

Prześcieradło nieprzemakalne powinno być naprawdę niezawodne i jednocześnie przyjemne w dotyku. Stąd też przy wyborze konkretnego egzemplarza trzeba zdecydowanie wziąć pod uwagę materiał, z jakiego został on wyprodukowany. Bardzo dobrym rozwiązaniem są modele z tkaniny ochronnej z nieprzemakalną warstwą poliuretanu oraz wysokojakościowej dzianych, np. frotte lub jersey – to materiały przyjazne skórze, miłe w dotyku.
Mimo że w przypadku modeli nieprzemakalnych chodzi o produkty wyspecjalizowane, dostępne są one w wielu różnych rozmiarach – dokładnie tak samo, jak zwykłe prześcieradła. Zatem bardzo łatwo można znaleźć prześcieradło nieprzemakalne, które będzie pasować do konkretnego materaca. To bardzo ważne! Wodoodporne prześcieradło musi być dopasowane do rozmiaru materaca, aby mogło go chronić przed zmoczeniem lub zabrudzeniem. Dobrym rozwiązaniem są praktyczne modele z gumką, które można rozłożyć na łóżko idealnie gładko. Takie prześcieradło nie będzie się przesuwać i rolować, co przekłada się na większy komfort osoby leżącej w łóżku.
Zasadniczo na rynku dostępne są ochraniacze na materac różnego typu: podkłady o różnej wielkości, prześcieradła z gumkami, prześcieradła z bandą, a także specjalne pokrowce na materac. Każdy znajdzie zatem rozwiązaniem, które sprosta jego oczekiwaniom.

Rozmiary prześcieradeł wodoodpornych – o różnej wielkości

W większości sklepów z pościelą, które oferują również nieprzemakalne prześcieradła, znajdziesz bardzo różne rozmiary – dostępne są modele dla dzieci i dorosłych. Szukasz wodoodpornego prześcieradła, które będzie pasować do standardowego łóżeczka dziecięcego? W takim razie powinny zainteresować Cię modele w rozmiarze 60×120 cm lub 70×140 cm. A może raczej szukasz prześcieradła do łóżka osoby dorosłej? W większości sklepów z pościelą znajdziesz standardowe rozmiary, czyli: 90×200,140×200,160×200, 180×200, 220×200 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!