Przy określaniu typu potrzebnej kamery lub systemu bezpieczeństwa kluczowe jest zrozumienie różnicy między systemami przewodowymi i bezprzewodowymi. Chociaż na początku może się to wydawać dość intuicyjne, niuanse między nimi tkwią w szczegółach.

Wiemy, że przy wyborze systemu bezpieczeństwa należy wziąć pod uwagę wiele, dlatego nasi eksperci ds. Bezpieczeństwa porównują kamery przewodowe z bezprzewodowymi, szczegółowo opisując zalety i wady każdej z nich, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie zabezpieczające dla Twojej nieruchomości. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź też systemy monitoringu – czyli jak zapewnić sobie bezpieczeństwo?

Zabezpieczenia przewodowe są najbardziej tradycyjne i stosowane głównie w większych obiektach. O czym świadczy ich nazwa, przewodowe bezpieczeństwo, systemy te wymagają kabli do:

  • zasilania,
  • połączenia internetowego,
  • transmisji wideo.

Jak działają przewodowe kamery bezpieczeństwa?

Kabel biegnie od kamery do rejestratora, który następnie łączy się z routerem. Istnieją dwa sposoby zasilania przewodowego systemu bezpieczeństwa: oddzielny przewód zasilający lub jeden przewód POE. Systemy POE lub Power Over the Ethernet wymagają tylko jednego kabla, który zapewnia zarówno zasilanie, jak i połączenie z Internetem.

Zaleta: niezawodność. Główną siłą bezpieczeństwa przewodowego jest niezawodność. Przewodowe systemy bezpieczeństwa nie są podatne na zakłócenia powodowane przez sygnały bezprzewodowe ze względu na fizyczne połączenia między kamerą, rejestratorem i routerem. Takie rozwiązanie obsługuje też większe systemy. Jednym z głównych czynników decydujących o wyborze przewodowego lub bezprzewodowego systemu kamer monitorujących jest wielkość posiadłości i liczba potrzebnych kamer – czytaj więcej. Wielu właścicieli domów lub firm z dużymi nieruchomościami chce mieć kompleksowy zasięg, a nie tylko monitorować wybrane punkty dostępu. W związku z tym często będą wymagać więcej niż czterech kamer, w takim przypadku będą potrzebować systemu przewodowego, który może obsługiwać i łączyć wszystkie kamery. Systemy przewodowe mogą obsługiwać od 4 do 16 kamer. Oprócz podłączenia wszystkich kamer, materiał filmowy bezpieczeństwa musi być przechowywany na rejestratorze, DVR lub NVR.

Monitoring bezprzewodowy

Bezprzewodowe systemy bezpieczeństwa są doskonałą alternatywą dla systemów przewodowych. Systemy bezprzewodowe mają na celu wyeliminowanie najważniejszej wady przewodowego systemu kamer bezpieczeństwa: instalacji. Kluczowa różnica między przewodowym a bezprzewodowym systemem kamer monitorujących polega na tym, że nagrania z monitoringu są przesyłane bezprzewodowo z kamery do rejestratora.

Jak działają bezprzewodowe kamery bezpieczeństwa?

Bezprzewodowe kamery monitorujące działają na zasadzie przesyłania nagrań z kamery do rejestratora. Będziesz mieć dostęp do nagrania za pośrednictwem wbudowanego urządzenia lub pamięci w chmurze. Systemy bezprzewodowe łączą się z siecią Wi-Fi (bezprzewodowo lub za pomocą kabla), jednak nadal wymagają zasilania przewodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!