Zwykle przyciemniane szyby samochodowe blokują promienie ultrafioletowe, które mogą uszkodzić skórę. Zapewniają również prywatność przed osobami zaglądającymi do Twojego samochodu. Chociaż przyciemnianie to długi i czasochłonny proces, większość ludzi może przyciemnić własne okna za pomocą zaledwie kilku podstawowych narzędzi.

Znajdź czyste, suche miejsce pracy

Potrzebujesz czystego środowiska, aby zapobiec mieszaniu się kurzu i brudu z barwnikiem. Robienie wszystkiego w pomieszczeniach nie jest złym pomysłem. Ale jeśli chcesz pracować na zewnątrz, wybierz czyste i suche miejsce.

Usuń wszelkie naklejki z wnętrza szyby samochodu i usuń wszystkie kleje lub inne lepkie rzeczy, które mogą powodować problemy z przyklejaniem się folii do szyb. Usuń wszystkie przeszkody wewnątrz samochodu, które mogą ograniczać Twój proces i przeszkadzać. Na koniec odkurz wnętrze, aby pozbyć się kurzu.

Umyj szyby za pomocą wody z mydłem

Lekko opuść szybę, aby uzyskać dostęp do górnej części. Wymieszaj kilka kropli płynu do naczyń z ciepłą wodą i spryskaj lub wytrzyj na szybę, a następnie użyj ostrze, aby zeskrobać cały brud. Upewnij się, że dobrze wyczyściłeś obie strony okna, usuwając wszystko.

– Nigdy nie używaj środka czyszczącego zawierającego amoniak.
– Upewnij się, że masz odsłonięte wszystkie krawędzie i uszczelki.
– Przez cały ten proces będziesz potrzebować prawie litr wody z mydłem. Przygotuj wodę z wyprzedzeniem, aby ułatwić pracę. Zalecana jest butelka z rozpylaczem.

Weź czystą szmatkę i osusz okno. Zetrzyj wodę z mydłem po obu stronach i osusz również krawędzie. Jeśli używasz butelki ze spryskiwaczem, uzupełnij ją wodą z mydłem. Ściągaczka pomoże ci całkowicie wysuszyć okno. Będziesz potrzebować dużej ilości wody z mydłem, aby barwnik nie sklejał się ani nie podrywał. Upewnij się, że wszedłeś pod uszczelki we wnętrzu samochodu. Użyj palca, aby dostać się pod uszczelkę i usunąć brud i kurz – wtedy przyciemnianie szyb Gdańsk będzie to zrobione właściwie.

Przed rozpoczęciem podnieś szybę, ale zostaw włączony samochód. Podczas pracy musisz przesuwać okno w górę i w dół. Na razie zostaw to tak jak jest. Określ, która strona warstwy przyciemniającej jest klejąca. Podobnie jak naklejka zwykła – ta przyciemniająca również ma warstwę, którą można oderwać tuż przed przyklejeniem go do okna. Upewnij się, że podczas pracy ta strona jest skierowana w Twoją stronę.

Spryskaj zewnętrzną stronę okna wodą z mydłem. Woda pomoże zabarwieniu tymczasowo przylgnąć, ale nadal sprawi, że szyba będzie wystarczająco śliska, aby można ją było przesuwać i umieszczać na swoim miejscu. Umieść całość na zewnętrznej stronie okna tak, aby zakryło całe okno. Wydaje Ci się to zbyt skomplikowane? Nie martw się, zawsze możesz oddać to zadanie profesjonalistom, którzy zrobią to, jak należy w każdym szczególe. Oczywiście może Cię to kosztować trochę więcej niż samodzielne wykonanie przyciemnienia, niemniej jednak w niektórych przypadkach naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!