Wielokrotnie możemy usłyszeć o tym, że magnez jest niezbędny dla utrzymania mocnych i zdrowych kości. Nie jest to jednak jedyna funkcja tego minerału w naszym organizmie! Ma on naprawdę niemałe znaczenie, które warto podkreślać znacznie częściej. Zresztą, jak podkreśla Natural Pharmaceuticals, bardzo szybko możemy dostrzec także skutki jego niedoboru, ponieważ zaczynają trząść nam się powieki, dotykają nas bardzo bolesne i długie skurcze mięśni czy zaczynamy dostrzegać u siebie znaczną zmienność nastrojów. A to tylko niewielki ułamek objawów, wśród których są także te mniej zauważalne na pierwszy rzut oka. Konieczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zapewnienie mu odpowiedniego poziomu magnezu, dlatego nie obędzie się także bez jak najlepszego wchłaniania się go. Jak właśnie je poprawić? Dowiedz się, czytając dalszą część tekstu!

Magnez nie tylko na kości

Magnez jest jednym z tych minerałów w naszych organizmów, którego znaczenia naprawdę nie da się przecenić. Odgrywa on istotną rolę w naprawdę wielu układach, chociaż większość z nas wie tylko o jednym. I od niego właśnie warto zacząć – w układzie kostnym magnez na spółkę z wapniem oraz witaminą K i D dba o odpowiedni stan kości. Dzięki temu, na co zwracają uwagę eksperci z Natural Pharmaceuticals, zapobiega bardzo groźnej osteoporozie, a także wspomaga leczenie wszelkiego rodzaju złamań i kontuzji. Magnez ma także bardzo duże znaczenie dla optymalnego działania układu nerwowego. Przede wszystkim może zmniejszać uczucie zmęczenia, ale oddziałuje też na szare komórki, dzięki czemu poprawia pamięć oraz myślenie. Kolejnym układem jest ten naczyniowo-sercowy, ponieważ jest w stanie zapobiegać jego chorobom. Co więcej, wspiera leczenie osób, które zmagają się z problemami z sercem oraz nadciśnieniem.

Groźne niedobory

Zdając sobie sprawę, jak wiele ról odgrywa magnez w układach naszych organizmów, możemy spodziewać się, że również jego niedobory są niezwykle niebezpieczne i są w stanie zakłócić prawidłowe funkcjonowanie ciała. I nic bardziej mylnego! Już na stronie Natural Pharmaceuticals, które wciąż uświadamia Polaków w zakresie rozsądnej suplementacji, możemy znaleźć informacje o zakłóconej pracy serca w wyniku niedokrwienia mięśnia sercowego. Bardzo często, kiedy dochodzi do obniżenia poziomu magnezu, pojawia się chroniczne zmęczenie, nawet przy regularnym i siedmiogodzinnym śnie. Do tego objawia się również znacznymi problemami z utrzymaniem koncentracji czy zapamiętywaniem nawet najprostszych informacji. Bardzo groźne są również sygnał pochodzące z układu nerwowo-mięśniowego. Są to między innymi drżenia powiek, rąk, nóg, języka oraz warg czy dotkliwe skurcze mięśni.

Najlepsza możliwa wchłanialność

Oczywiście obserwacja u siebie jakiegokolwiek objawu niedoboru magnezu powinna skutkować niemalże natychmiastową reakcją. Oczywiście rozpoczęcie suplementacji powinno zostać poprzedzonego badaniami krwi, które potwierdzą lub zweryfikują podejrzenia. Kiedy wykażą one zbyt mało magnezu, warto przede wszystkim zaopatrzyć się w sprawdzony suplement, a także zmienić swoją dietę. Powinna opierać się ona na produktach zbożowych, strączkach, a także na orzechach. Nie będzie to jednak skuteczne działanie, jeżeli magnez nie zostanie połączony z witaminą B6. Można zaopatrzyć się w produkt, który zawiera w sobie oba te składniki, jak na przykład ten oferowany przez Natural Pharmaceuticals. Należy jednak pamiętać, że również w przypadku magnezu istnieją granice. Niezależnie od sposobu uzupełniania niedoborów, nie wolno dostarczać go więcej niż 60 mg dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!